NBA: Zwycięski marsz Kawalerii trwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: koszulka Cleveland Cavaliers
Na zdjęciu: koszulka Cleveland Cavaliers

W ostatnim czasie Cleveland Cavaliers kroczą od wygranej do wygranej. Podopieczni Mike'a Browna na swoją korzyść rozstrzygnęli dziesiąty mecz z rzędu. Ciekawie było w Portland, gdzie Blazers walczyli ze Spurs.

W pokonaniu Heat nie przeszkodził nawet fakt, iż rozpoczęli mecz bez nominalnego rozgrywającego. Daniel Gibson, który zastępował kontuzjowanych Mo Williamsa i Delonte Westa był w szpitalu wraz ze swoją narzeczoną Keyshią Cole, która spodziewa się dziecka.

Ciężar prowadzenia gry na swoje barki wziął LeBron James. Zaliczył świetne spotkanie. Na swoim koncie zapisał 36 oczek, 8 asyst i 7 zbiórek. - Wiedziałem, że często będę miał piłkę w swoich rękach. Mogę zagrać od kosza do kosza, mogę zrobić rzeczy, których nominalni rozgrywający nie potrafią. Podobnie jak Magic Johnson - powiedział James.

Przed czwartą kwartą Żar przegrywał różnicą ośmiu oczek. Początek ostatniej odsłony to dominacją jednej drużyny. Cavs zdobyli 10 punktów, a stracili ich zaledwie trzy. Dzięki temu zdołali "odjechać" gościom na 91-76.

Drużyna z Miami poza Dwyane Wadem i Michaelem Beasley nie miała zbyt wielu atutów, aby nawiązać walkę z przeciwnikiem. - Oni są dużo lepsi od nas. Mają jednak inne cele. My walczymy o playoff, a oni o Mistrzostwo. Różnice są widoczne gołym okiem - stwierdził Wade, który rzucił 24 punkty.

Pełne emocji spotkanie obejrzeli kibicie w Portland. W Rose Garden miejscowi Blazers w czwartej kwarcie przegrywali już różnicą 10 punktów (76-66). Gospodarze wyszli jednak z opresji obronną ręką, ale przez ponad siedem minut musieli odrabiać straty.

Na prowadzenie podopiecznym Nate'a McMillana udało się wyjść na 2:54 przed końcem meczu. Piłkę w koszu umieścił świetnie spisujący się LaMarcus Aldridge. Od tego momentu rozpoczął się festiwal nieudanych rzutów i zagrań z obydwu stron.

Blazers dwukrotnie w ostatnich sekundach uciekali na cztery punkty. Spurs walczyli, ale nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Martell Webster, który trafił dwa osobiste na cztery sekundy do zakończenia pojedynku.

Portland po raz trzeci w tym sezonie wygrało z Ostrogami.

Cleveland Cavaliers - Miami Heat 102-86 (29-28, 27-24, 25-21, 21-13)

(James 36 (8as, 7zb), O'Neal 13 (8zb), Hickson 12, Gibson 12 - Wade 24 (9as, 4stl), Beasley 21 (12zb), O'Neal 14)

Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs 96-93 (26-24, 25-29, 15-21, 30-19)

(Aldridge 28 (13zb), Webster 21, Miller 11 (10as) - Ginobili 21, Parker 18 (6as), Hill 16)

4. Oklahoma City 28 21 .571

5. Minnesota 11 38 .224