Polscy gracze na zagranicznych parkietach

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli kolejna porażka zespołu Michała Ignerskiego, który jest zagrożony spadkiem z ACB, awans drużyny Agnieszki Bibrzyckiej do półfinału ligi rosyjskiej i koniec sezonu zasadniczego na słowackich parkietach.

Jacek Konsek

HISZPANIA

Michał Ignerski (Bruesa GBC San Sebastian) - 14 minut, 2 punkty, 3 zbiórki i blok. Drużyna Polaka przegrała na wyjeździe z C.B. Gran Canaria 66:83 i z bilansem 9-18 zajmuje 16. miejsce.

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 17 minut, 5 punktów, 4 asysty, zbiórka i przechwyt. Drużyna polskiego rozgrywającego przegrała u siebie z Canadian Solar Bolonia 67:74 i z bilansem 15-8 zajmuje 4. miejsce.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 32 minuty, 14 punktów, 9 zbiórek, 4 przechwyty i 3 asysty. Zespół naszego rodaka przegrał na wyjeździe z Montepaschi Siena 74:91 i z bilansem 12-11 jest 8.

Filip Dylewicz (Air Avellino) - 17 minut, 2 punkty, zbiórka i przechwyt. Zespół naszego rodaka przegrał na wyjeździe z Montepaschi Siena 74:91 i z bilansem 12-11 jest 8.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - 22 minuty, 12 punktów, 8 zbiórek, asysta i blok. Jego zespół pokonał na wyjeździe Spartak Sankt Petersburg 84:73 i z bilansem 9-6 zajmuje 3. miejsce.

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - czwartek: 96:51 dla UMMC, Bibrzycka nie grała. Niedziela: 23 minuty, 16 punktów, 2 zbiórki, asysta i przechwyt. Drużyna Polki po raz drugi pokonała Dynamo Moskwa, tym razem 83:71. Tym samym zespół z Jekaterynburga awansował do półfinałów play off, gdzie zmierzy się z Nadieżdą Orenburg.

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - środa: 37 minut, 15 punktów, 3 asysty, 2 zbiórki i przechwyt. Drużyna Polaka pokonała na wyjeździe NH Ostrawa 81:57. Sobota: 22 minuty, 11 punktów i 2 asysty. Ekipa naszego rodaka uporała się na wyjeździe z BC Kolin 108:81 i z bilansem 32-6 zajmuje 3. miejsce.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - środa: 4 minuty i 2 punkty. Drużyna Polaka pokonała na wyjeździe NH Ostrawa 81:57. Sobota: 26 minut, 17 punktów, 2 asysty, zbiórka, przechwyt i blok. Ekipa naszego rodaka uporała się na wyjeździe z BC Kolin 108:81 i z bilansem 32-6 zajmuje 3. miejsce.

SŁOWACJA

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - 25 minut, 10 punktów, 9 zbiórek, 4 bloki, asysta i przechwyt. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza pokonała u siebie MBK Rieker Komarno 89:79 i z bilansem 24-16 zakończyła sezon zasadniczy na 4. miejscu. W pierwszej rundzie play off "polska" drużyna zmierzy się z BC Prievidza. Pierwszy mecz już w środę.

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - 35 minut, 11 punktów, 4 asysty, 3 zbiórki, 3 przechwyty i blok. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza pokonała u siebie MBK Rieker Komarno 89:79 i z bilansem 24-16 zakończyła sezon zasadniczy na 4. miejscu. W pierwszej rundzie play off "polska" drużyna zmierzy się z BC Prievidza. Pierwszy mecz już w środę.

NIEMCY

Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik) - nasz rodak ma problemy zdrowotne i nie będzie występował przez kilka najbliższych tygodni. Zespół z Brunszwiku z bilansem 16-13 zajmuje 8. pozycję.

SŁOWENIA

Paweł Kikowski (Olimpija Lublana) - 2 minuty i niecelny rzut za trzy punkty. Drużyna naszego rodaka rozpoczęła rozgrywki w lidze słoweńskiej od wyjazdowej wygranej ze Zlatorogiem Lasko 80:62. Mistrz kraju z bilansem 1-0 jest 4.

Tomasz Nowakowski (Luka Koper) - środa: 18 minut, 12 punktów, zbiórka, asysta i blok. Jego zespół przegrał u siebie z Elektrą Esotech 67:84. Sobota: 33 minuty, 15 punktów, 8 zbiórek i przechwyt. Drużyna Polaka pokonała na wyjeździe TCG Mercator 68:64 i z bilansem 1-2 zajmuje 3. miejsce wśród ekip walczących o utrzymanie.

BELGIA

Krystyna Szymańska-Lara (Dexia Namur) - 23 minuty, 2 punkty, 2 przechwyty i zbiórka. Drużyna Polki przegrała na wyjeździe z BBC Boom 69:78 i z bilansem 3-2 zajmuje 3. miejsce wśród ekip walczących o utrzymanie.