Gospodarze górą - podsumowanie półfinałów II ligi koszykarzy

W rozegranych pierwszych meczach półfinałowych II ligi koszykarzy gospodarze wygrali pięć spotkań. Tylko gracze Norgipsu Piaseczno nie wykorzystali atutu własnej hali.

W grupie A koszykarze Astorii pokonali Tura Bielsk. Gra w tym meczu była wyrównana do przerwy, później jednak miejscowy odjechali gościom.

W Piasecznie zawodnicy Norgipsu nie wykorzystali atutu własnego parkietu i przegrali z SKK Siedlce. Przyjezdni zagrali koncertowo w ostatniej kwarcie, którą wygrali osiemnastoma punktami. Kapitalne zawody rozegrał Rafał Wójcicki, autor 14 oczek, 11 asyst i 8 zbiórek.

Radex Szczecin bez żadnych kłopotów odprawił z kwitkiem rywali od pierwszych minut kontrolując wydarzenia na parkiecie.

W drugiej parze koszykarze z Pleszewa pokonali AZS Politechnikę Poznań. Spotkanie to miało zaskakująco jednostronny przebieg.

W grupie C w derbach Radomia górą faworyzowana Rosa. AZS walczył dzielnie jednak przegrał każdą z kwart minimalnie co dało w efekcie końcowy sukces podopiecznym Piotra Ignatowicza.

W Tarnowie w ciągu pierwszych dziesięciu minut koszykarze rzucili 75 punktów. Goście z Kielc do końca walczyli jednak musieli uznać wyższość beniaminka. Bohaterami gospodarzy zostali Wojciech Majchrzak i Tomasz Zych.

Grupa A:

KPSW Astoria Bydgoszcz - Tur Bielsk Podlaski 76:52 (16:12, 13:18, 27:11, 20:11)

Norgips Piaseczno - SKK Siedlce 84:91 (27:23, 23:19, 19:16, 15:33)

Grupa B:

AZS Radex Szczecin - Księżak Łowicz 94:60 (27:11, 25:19, 21:14, 21:16)

Open Basket Pleszew - AZS Politechnika Poznań 85:64 (30:18, 17:13, 14:16, 24:17)