ME U-16 koszykarek: Polki przegrywają pierwszy mecz o utrzymanie

Nieudanie rozpoczęły polskie młode koszykarki walkę o utrzymanie się w dywizji A Mistrzostw Europy do lat 16. Podopieczne Andrzeja Curyla przegrały z Włoszkami, a to mocno komplikuje sytuację walki o utrzymanie. W czwórce walczącej o przetrwanie są jeszcze reprezentantki Litwy i Białorusi.

Krzysztof Kaczmarczyk

Pierwsze z serii spotkań o wszystko dla młodych polskich koszykarek było niesamowicie wyrównane. Podopieczne Andrzeja Curyla długo nie potrafiły przejąć inicjatywy na parkiecie. Udało się dopiero w końcówce pierwszej połowy meczu, gdy Polki zdobyły sześć punktów z rzędu i do szatni udały się prowadząc 37:31.

W połowie trzeciej kwarty, po celnych rzutach osobistych Kingi Woźniak biało-czerwone prowadziły już 49:34. Wtedy wydawało się, że walkę o utrzymanie się w dywizji A Polki rozpoczną udanie. Niestety słaba końcówka trzeciej kwarty meczu oraz fatalna czwarta kwarta spowodowały, że to Włoszki mogły cieszyć się z pierwszego kroku w kierunku utrzymania.

W polskiej reprezentacji prym wiodła Kinga Woźniak. Rozgrywająca z Poznania zapisała na swoim koncie 22 punkty. Oczko mniej wywalczyła Beata Jaworska.

W drugim spotkaniu w serii o utrzymanie, które odbędzie się we wtorek, podopieczne trenera Curyla zagrają z Litwinkami.