LNB: Le Mans i Nancy na prowadzeniu

Pierwsze półfinałowe pojedynki we francuskiej ekstraklasie koszykarskiej nie przyniosły wielu emocji. W obydwu spotkaniach triumfowały wyżej rozstawione drużyny, czyli Le Mans i SLUC Nancy. W rywalizacji do 2 zwycięstw oba zespoły prowadzą 1:0 i za kilka dni na parkiecie rywali będą walczyły o awans do wielkiego finału.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym starciu zmierzyła się najlepsza ekipa sezonu zasadniczego, czyli Le Mans z obecnym mistrzem Francji - Chorale Roanne. Bohaterami gospodarzy okazali się dwaj koszykarze z Bałkanów - Serb Luka Bogdanovic i Czarnogórzec Nikola Bogavac. Obaj gracze zaaplikowali rywalom po 5 trójek a całe Le Mans aż 15-krotnie dziurawiło kosz obrońców tytułu zza linii 6,25m. Mimo tak wspaniałej postawy w rzutach z obwodu, mecz w pierwszej połowie był niezwykle wyrównany. Do przerwy gospodarze prowadzili jedynie różnicą 4 punktów a w ekipie gości brylował najlepszy strzelec Mark Salyers. Amerykański podkoszowy zapisał na swoim koncie 30 punktów i 6 zbiórek, lecz w drugiej połowie nie otrzymał odpowiedniego wsparcia od swoich partnerów. Kluczowa dla końcowego wyniku okazała się 3 kwarta, wygrana przez Le Mans 19:12. Rewanż już 4 czerwca na parkiecie w Roanne.

Le Mans - Chorale Roanne 82:67

(L. Bogdanović 21, N. Bogavac 16, N. Batum 15 - M. Salyers 30, B. Rush 11, M. Pellin 7)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Le Mans

Pod znakiem rzutów z dystansu przebiegał także drugi półfinałowy pojedynek, pomiędzy ekipami SLUC Nancy i ASVEL Villeurbanne. Gospodarze świetnie rozpoczęli ten mecz i szybko osiągnęli kilkupunktowe prowadzenie. Jak się później okazało wystarczyło one do końcowego sukcesu. Nie do zatrzymania wśród koszykarzy Nancy okazał się amerykański skrzydłowy Michael Bauer, autor 24 punktów, w tym 6 trójek. Dzielnie go wspierali także bracia Greer, którzy w sumie uzbierali 30 punktów. Mistrzowie Francji z 2002 roku nie prezentowali się dużo gorzej od swoich rywali, lecz ostatecznie to oni musieli zejść z parkietu w roli pokonanych. Podopieczni Yvesa Barateta będą mieli okazję do rewanżu 3 czerwca we własnej hali, gdzie w tym sezonie ponieśli zaledwie 2 porażki.

SLUC Nancy - Asvel Villeurbanne 86:75

(M. Bauer 24, R. Greer 17, J. Greer 13 - L. Foirest 15, U. Nsonwu-Amadi 13, Y. Sangare 12)

Stan rywalizacji: 1:0 dla SLUC Nancy