Trefl Sopot pokonał drużynę Machowskiego

Trefl Sopot pokonał w swoim pierwszym spotkaniu sparingowym w Kołobrzegu New Yorker Phantoms Brunszwik Sebastiana Machowskiego. Po pierwszej połowie podopieczni Karlisa Muiznieksa wygrywali 35:31, a w drugiej powiększyli przewagę i ostatecznie triumfowali 72:55.

New Yorker przystąpił do meczu z czwartą drużyną poprzedniego sezonu Tauron Basket Ligi bez trzech zawodników. Na parkiecie nie pojawili się Marcus Goree ze względu na zapalenie oskrzeli, LaMarr Greer, bo doznał urazu uda oraz 31-letni skrzydłowy i kapitan Nils Mittmann, któremu przeszkodziła kontuzja łokcia.

Pomimo wszystko zespół z Brunszwiku wydawał się być atrakcyjnym rywalem. Wszak ekipa Machowskiego dotarła aż do półfinału niemieckiej BBL, odpadła z Brose Baskets, późniejszym mistrzem kraju. I choć w składzie doszło do kilku roszad, to nadal drużyna wydaje się być całkiem silna.

Oba teamy przystąpiły do potyczki po wielu ciężkich treningach. New Yorker Phantoms przebywa bowiem w Kołobrzegu na obozie, a sopocianie ostro trenują, bo już pod koniec września zagrają w eliminacjach EuroChallenge z belgijską Dexią.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, choć koniec końców na przerwę w nieco lepszych humorach schodzili zawodnicy Trefla, którzy prowadzili 35:31. Jednak przewaga sopocian uwydatniła się dopiero od połowy trzeciej odsłony. Koszykarzy Machowskiego dopadł kryzys, a świetnie spisywali się gracze z Trójmiasta. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Muiznieksa aż 72:55.

Świetnie w czwartej ekipie minionego sezonu spisali się Filip Dylewicz i Paweł Kikowski, zdobyli odpowiednio 14 i 13 punktów, byli najskuteczniejsi w Treflu. Udany debiut zaliczył Jermaine Beal, który dał sygnał do ataku kilka minut po powrocie na parkiet. Amerykanin zakończył zawody z dorobkiem 13 oczek. Zaskoczył Lawrence Kinnard, który do drużyny dołączył dopiero w piątek, a już w sobotę rzucił 8 oczek.

W niemieckim teamie najskuteczniejszy był Brandon Thomas, który zaaplikował przeciwnikowi 15 punktów. Jason Cain miał 11 oczek. Znany z występów w Kotwicy Kołobrzeg Kevin Hamilton uzyskał 5 punktów.

W kolejnym meczu kontrolnych Trefl zmierzy się u siebie z Polpharmą Starogard Gdański. Spotkanie zaplanowano na 8 września, rewanż dwa dni później w stolicy Kociewia.

New Yorker Phantoms Brunszwik - Trefl Sopot 55:72

New Yorker: Brandon Thomas 15, Jason Cain 11, Tyler Kepkay 9, Philip Noch 6, Kevin Hamilton 5, Kyle Visser 5, Frank Theis 3, Nick Schneiders 1, Milan Obradovic 0.

Trefl: Filip Dylewicz 14, Paweł Kikowski 13, Jermaine Beal 13, Lawrence Kinnard 8, Giedrius Gustas 8, Michał Hlebowicki 5, Dragan Ceranić 4, Marcin Stefański 4, Adam Waczyński 3.