NOVUM Lublin przegrał w Pruszkowie / Od piątku turniej w Radomiu

Koszykarze KKS NOVUM Lublin ulegli na wyjeździe pierwszoligowej drużynie Znicz Basket Pruszków. Początek spotkania był wyrównany, a lubelscy koszykarze prowadzili 12:10, ale widać było, że Znicz jest już w trybie rozgrywania spotkań i to gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 45:34.

Rafał Malinowski

- Zagraliśmy dość nieskutecznie. Nie wykorzystaliśmy 15 rzutów osobistych i popełniliśmy kilka bardzo łatwych błędów. Sam wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania - powiedział Sławomir Depta.

Mecz po przerwie nie uległ zmianie. Znicz Basket Pruszków ostatecznie pokonał KKS NOVUM Lublin 81:60. - Mimo porażki jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych. Wiemy nad czym mamy pracować aby stawać się lepszą drużyną. Brakuje nam jeszcze zgrania, ale to przyjdzie z czasem - dodał Depta.

Znicz Basket Pruszków - KKS NOVUM Lublin 81:60 (21:14, 24:20, 16:11, 20:15)

Najwięcej punktów dla NOVUM zdobyli:
J. Karolak 19, Wiśniewski 10, Gospodarek 8.

-----------

Koszykarze KKS NOVUM Lublin wezmą udział w turnieju rozgrywanym w Radomiu o Puchar J.M. Rektora Politechniki Radomskiej.

W turnieju udział wezmą cztery drużyny drugoligowe, gospodarze AZS Politechnika Radomska, AZS Politechnika Częstochowska, UMKS Kielce i NOVUM Lublin.

Turniej potrwa dwa dni i rozpocznie się w piątek, 10 września. Drużyny będą rywalizowały systemem każdy z każdym. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane na Hali Politechniki Radomskiej mieszczącej się przy ulicy Chrobrego 29c.

Godz. 18:00* Novum Lublin - AZS Politechnika Radomska

*godziny sobotnich meczów można przesunąć o 1 godzinę wcześniej czyli: 9:00, 11:00, 15:00, 17:00