II dzień turnieju w Rewalu: Anwil lepszy w końcówce

Anwil Włocławek po bardzo zaciętym meczu pokonał w drugim dniu turnieju o Puchar Wójta Gminy Rewal AZS Koszalin 100:95. Choć w trakcie spotkania AZS nadawał tempo grze, to w końcówce Anwil zachował więcej zimnej krwi i wygrał. Wygrała też Kotwica, która pokonała MKS Dąbrowę Górniczą.

Anwil Włocławek bardzo dobrze rozpoczął swój drugi pojedynek w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Rewal przeciwko AZS Koszalin. Włocławianie wykorzystywali atuty swoich liderów, Paula Millera i Nikoli Jovanovicia, co dało wicemistrzom Polski prowadzenie 15:9. Niemal identyczna przewaga Anwilu utrzymała się do końca pierwszej kwarty, którą ekipa trenera Igora Griszczuka wygrała 23:18.

Wraz z końcem pierwszych dziesięciu minut skończyła się także słabsza postawa AZS Koszalin. Drużyna ta wyszła na drugą część meczu z wolą odrobienia strat i tak też się stało. Koszalinianie dogonili Anwil, a w połowie tego fragmentu meczu wyszli nawet na prowadzenie 42:38.

Akademicy dobrze prowadzeni przez młodego Tomasza Śniega kontynuowali świetną grę i na początku drugiej połowy wyszli nawet na dziesięciopunktowe prowadzenie, 59:49. Czas wzięty przez trenera Griszczuka podziałał mobilizująco na jego zawodników, którzy zaczęli odrabiać straty do rywala.

Sygnał do ataku dał kapitan Anwilu, Andrzej Pluta. Doświadczony rzucający co chwilę dziurawił kosz rywali rzutami z dystansu, a gdy zaczęli wtórować mu także Nikola Jovanović i D.J. Thompson drużyna z Włocławka powróciła na prowadzenie i wygrywała 67:66.

Ostatnia kwarta to już walka kosz za kosz obu zespołów. Ani Anwil, ani AZS nie potrafiły wypracować sobie większe przewagi, stąd byliśmy świadkami niesamowitej końcówki. Jeszcze na 12 sekund przed końcem było tylko 96:95 dla włocławian. Tuż przed końcową syreną ważny przechwyt zanotował Thompson, po czym faulowany wykorzystał dwa rzuty wolne. Ostatecznie Anwil wygrał 100:95 i zanotował drugą wygraną podczas turnieju w Rewalu.

W niedzielę o godzinie 11:00 włocławianie rozegrają ostatni mecz tego turnieju. Rywalem naszego zespołu będzie I-ligowa MKS Dąbrowa Górnicza.

Anwil Włocławek - AZS Koszalin 100:95 (23:18, 23:34, 27:21, 27:22)

Anwil: Paul Miller 21, Andrzej Pluta 20, Dardan Berisha 19, D.J. Thompson 19, Nikola Jovanović 16, Michał Pietrzak 3, Łukasz Majewski 2, Robert Skibniewski 0.

Kotwica Kołobrzeg - MKS Dąbrowa Górnicza 60:55