Młodzież dostała szansę - relacja z meczu BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - AZS Politechnika Częstochowa

Lekko, łatwo i przyjemnie - tak w skrócie należy powiedzieć o 7. zwycięstwie zespołu BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski. Najmniejszych szans w starciu z nim nie mieli Akademicy z Częstochowy.

Dawid Bilski

Spotkanie w ramach 12. kolejki grupy B II ligi koszykarzy od samego początku zdominowane zostało przez ostrowian. Przyjezdni ustępowali warunkami fizycznymi i umiejętnościami koszykarskimi.

Już po pierwszej kwarcie Stal wygrywała różnicą 23 punktów, pozwalając sobie na stratę zaledwie 5 "oczek". Trzy trafienia zza linii 6,75 m na swoim koncie Marcin Kałowski, a dwaj niscy gracze Rafał Wojciechowski i Marcin Dymała z łatwością potrafili wejść pod atakowany kosz i dorzucali kolejne "oczka". W obronie brylowali natomiast Łukasz Ptak i Łukasz Olejnik.

W drugiej odsłonie meczu dorobek częstochowian starał się podreperować Szymon Rynkiewicz, który w tym czasie rzucił 10 punktów. W pojedynkę nie był w stanie wiele zdziałać i świetnie bawiący się ostrowscy kibice z minuty na minuty byli świadkami rosnącej przewagi swojego zespołu. Gospodarze grali tak dobrze, że trener Mikołaj Czaja nie miał w szatni wielu uwag do swoich podopiecznych, którzy bardzo szybko wrócili na parkiet przed trzecią kwartą.

Im wyższa przewaga tym na parkiecie pojawiali się coraz częściej młodzi wychowankowie ostrowskiego klubu. Najlepszy mecz w swojej krótkiej przygodzie z seniorskim basketem rozegrał Mikołaj Spała, zdobywca 11 punktów. Ostatnią część meczu szkoleniowiec Stali rozpoczął od posłania na boisko czterech koszykarzy w wieku 17-18 lat. W tym okresie przewaga ostrowskiej drużyny nadal rosła. Wynik spotkania niemal równo z końcową syreną wsadem piłki do kosza ustalił Kamil Sierański. Ostatecznie BM Węgiel Stal pokonała AZS Politechnikę 97:51.

- Praktycznie wszystko nam w tym meczu wychodziło i stąd się wziął taki wynik. Oby takich spotkań było jak najwięcej w naszym wykonaniu - powiedział Łukasz Olejnik, najbardziej doświadczony gracz "Stalówki". W sobotni wieczór większość spotkania spędził na ławce rezerwowych przyglądając się o grze o kilkanaście lat młodszym kolegom z drużyny. - Cieszymy się, że młodzież mogła pograć dużo minut, to na pewno będzie procentowało w przyszłości - dodał Olejnik.

BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - AZS Politechnika Częstochowa 97:51 (28:5, 24:14, 19:20, 26:12)

Stal: Zębski 16, Dymała 16, Kałowski 14, Sierański 14, Wojciechowski 12, M.Spała 11, Olejnik 6, Radzik 4, Ptak 2, Cebulski 2, Gruszka 0.

AZS: Rynkiewicz 20, Karkoszka 14, Bluma 6, Sztajner 6, Wolniak 2, Dąbrowski 2, Palac 1, Sośniak 0, Szlichta 0.