PP: Katarzynki pierwszymi półfinalistkami

Zawodniczki toruńskiej Energi zostały pierwszymi półfinalistkami rozgrywek Pucharu Polski koszykarek. Katarzynki były zdecydowanym faworytem swojego meczu w IV rundzie i z roli tej wywiązały się bardzo dobrze. Podopieczne... Ilony Jasnowskiej zdołały bowiem pokonać w Pabianicach tamtejszą pierwszoligową ekipę Solparku Kleszczów.

Krzysztof Kaczmarczyk

Toruńska Energa w Pabianicach pojawiła się bez swojego pierwszego szkoleniowca, czyli Elmedina Omanicia. Ten nie wrócił jeszcze z Bośni, a jego obowiązki przejęła w tym meczu asystentka Ilona Jasnowska, która pojawiła się nawet w składzie Katarzynek na to spotkanie.

Koszykarki Soplarku Kleszczów Pabianice podchodziły do meczu bardzo ambitnie, ale umiejętności na wyrównaną rywalizację z ekipą, która reprezentuje nasz kraj w 1/16 Pucharu Europy wystarczyło tylko na pierwszą kwartę spotkania, po której faworyzowane Katarzynki prowadziły zaledwie 19:17.

Drugą część meczu koszykarki z Grodu Kopernika rozpoczęły od bombardowania kosza rywalek zza łuku. Trzykrotnie trafiła Agata Gajda, jedną "trójkę" dorzuciła Magdalena Radwan, a po pięciu minutach tej kwarty było już 39:19. Pabianiczanki za nic nie potrafiły sobie poradzić z defensywą torunianek i przez 9 minut 52 sekundy nie potrafiły zdobyć punktów z gry. Udało się dopiero Marcie Hylewskiej, która trafiła zza linii 6,75 ustalając wynik po pierwszej połowie spotkania.

Po przerwie Katarzynki dołożyły w trzeciej kwarcie do swojej przewagi kolejnych 11 punktów i wszystko było już jasne. W ostatniej części meczu przyjezdne dały nieco więcej pola do popisu gospodyniom, które zdołały wygrać tą kwartę, ale w całym meczu team z Grodu Kopernika zapisał po swojej stronie aż o 23 punkty więcej.

Spotkanie to było szczególne dla Patrycji Bajerskiej, która ostatnie sezony spędziła właśnie w ekipie z Torunia, a przed sezonem 2010/2011 zdecydowała się na przejście do ekipy z Pabianic. W starciu ze swoimi byłymi koleżankami uzbierała 5 punktów i 7 zbiórek.

Na IV rundzie zakończyła się zatem przygoda ekipy z Pabianic z tegoroczną edycją Pucharu Polski. Koszykarki Solparku Kleszczów nie mają się jednak czego wstydzić, bowiem we wcześniejszych rundach pokonały przedstawicielki Ford Germaz Ekstraklasy: Super Pol Tęczę Leszno oraz INEĘ AZS Poznań.

Solpark Kleszczów Pabianice - Energa Toruń 57:80 (17:19, 7:24, 13:24, 20:13)

Solpark Kleszczów: Marta Błaszczyk 15, Monika Szulc 12, Marta Hylewska 9, Renata Piestrzyńska 7, Patrycja Bajerska 5, Joanna Szałecka 3, Sylwia Włodarek 2, Joanna Bogacka 2, Magdalena Kowalska 2, Katarzyna Szymańska 0, Marta Olejnik 0

Energa: Jelena Maksimovic 15, Monika Krawiec 14, Emilia Tłumak 14, Agata Gajda 13, Lizanne Murphy 8, Magdalena Radwan 5, Natalia Małaszewska 4, Vera Perostijska 4, Veronika Bortelova 3, Alicia Gladden 0, Paulina Olszak 0