NBA: Phoenix zwyciężyli Utah, 11 punktów Gortata

Mecz życia Channinga Frye'a (31 pkt, 11 zb) pozwolił Phoenix Suns pokonać Utah Jazz 102:101. To druga wygrana Słońc nad Jazzmanami w ostatnich dniach. Swój wkład w zwycięstwo miał również Marcin Gortat, autor 11 punktów i siedmiu zbiórek.

Jacek Konsek

Jazzmani bez Jerry'ego Sloana stracili dużo wigoru. Polegli już po raz trzeci z rzędu, choć na ich usprawiedliwienie trzeba plagę kontuzji w zespole (brak Kirilenki, Okura, Bella i Price'a).

Podobnie jak cztery dni temu Słońca ograły ekipę z Salt Lake City i znów bardzo dobrze wypadł Marcin Gortat. Nasz rodak po raz kolejny przyćmił Robina Lopeza zdobywając 11 punktów (5/10 z gry) i siedem zbiórek w 36 minut. Łodzianin miał również dwie asysty, przechwyt i blok.

Odwiedź nasz profil na Facebooku - bądź na bieżąco, komentuj, dziel się opiniami ->

Gortat postawił kropkę nad "i" w końcówce czwartej kwarty, kiedy to wykorzystał podanie Steve'a Nasha i celnym rzutem podwyższył wynik na 94:91.

Bohaterem gospodarzy okazał się Channing Frye, który z 31 punktami (sześć trójek) ustanowił rekord kariery. - Igor (Kokoskov - asystent Alvina Gentry'ego - dop. red.) mnie zmotywował i powiedział: "płacimy ci żebyś rzucał". Odpowiedziałem mu OK i zacząłem trafiać - relacjonował Frye, który w inauguracyjnej kwarcie zgromadził 19 oczek przy 100 proc. skuteczności 7/7!

Drugim bohaterem był Steve Nash, który z 20 punktami i 14 asystami awansował odpowiednio na 7. miejsce w klasyfikacji najlepszych asystentów w historii NBA oraz 10. na liście najlepszych strzelców za trzy punkty.

---

Wielka trójka Miami zdobyła aż 90 ze 110 punktów swojej drużyny! Żar pokonał nieznacznie Indianę Pacers, w meczu który najpierw należał do Dwyane Wade'a, a później do LeBrona Jamesa i Chrisa Bosha.

"Flash" w pierwszej połowie wyrównał klubowy rekord w ilości zdobytych punktów - miał ich aż 31. W sumie zakończył mecz z 41 oczkami i 12 zbiórkami, a James i Bosh dorzucili odpowiednio 27 i 22. Obaj wzięli sprawy w swoje ręce w ostatniej kwarcie, kiedy gospodarze mocno napierali, lecz nie dali rady przechylić szali na swoją korzyść.

- Nasza obrona w czwartej kwarcie była niesamowita. Kiedy trzeba wygrywać, wiemy jak zatrzymać rywala - radował się LBJ, który wraz z kolegami zatrzymał Pacers na skuteczności 6/23 w ostatniej odsłonie.

---

Wojownicy z Golden State wzięli przykład ze swojego przydomku i pokazali charakter w meczu przeciwko New Orleans Hornets. Na początku meczu przegrywali różnicą 15 punktów, by ostatecznie triumfować 102:89. To szósta wygrana w ostatnich ośmiu meczach koszykarzy z Oakland.

21 punktów dla zwycięzców uzbierał Monta Ellis, a po 16 oczek dołożyli Dorrell Wright oraz David Lee.

11 punktów i 10 asyst zgromadził z kolei Chris Paul, lecz nie zdobył punktów w ostatnich... 39 minutach meczu. Szerszenie znów musiały radzić sobie bez kontuzjowanego Emeki Okafora.