Drugi raz Solparku - wyniki I CLK

Inauguracyjna kolejka spotkań w fazie finałowej I Centralnej Ligi Kobiet przyniosła jedną niespodziankę. W grupie drużyn walczących o awans do ekstraklasy drugiej porażki w rozgrywkach doznały koszykarki Solparku Kleszczów Pabianice.

Dawid Bilski

Wicelider grupy C został rozbity w Koninie przez zespół MKS PWSZ. Gospodynie bardzo dobrze spisały się w drugiej połowie meczu, wygrywając ją 54:19.

Nie zawiodły niepokonane dotąd zawodniczki MUKS-u Poznań, które na własnym parkiecie nie dały szans rywalkom z Piaseczna.

Równie dobrze spisały się Akademiczki z Rzeszowa, deklasując GTK Wejherowo. W ostatniej kwarcie zespół ze stolicy Podkarpacia pozwolił rzucić sobie tylko 2 punkty. Koszykarki GTK mają prawo być usprawiedliwione taką postawę. W ciągu trzech dni rozegrały aż spotkania, z czego dwa odbyły się awansem.

Mocny opór w Ostrowie Wielkopolskim postawiła młodzież z Arcusa. Przyjezdne po pierwszej kwarcie wygrywały różnicą 14 punktów. W kolejnych odsłonach spotkania podopieczne Piotra Czaski poprawiły swoją grę.

W grupie D, gdzie toczy się walka o utrzymanie podczas weekendu za wyjątkiem meczu w Gorzowie Wielkopolskim wygrywały zespoły występujące w roli gospodarza. Aż 107 oczek rzuciły koszykarki Uniwersytetu Gdańskiego.

GRUPA C
MUKS Poznań - IDS BUD Piaseczno 77:35 (20:13, 19:8, 15:7, 23:7)
AZS Uniwersytet Warszawski - Korona Kraków 46:63 (8:21, 13:8, 17:16, 8:18)
TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Arcus SMS PZKosz Łomianki 74:68 (17:31, 24:6, 21:16, 12:15)
AZS - OPTeam Rzeszów - GTK Wejherowo 79:51 (20:16, 18:15, 23:18, 18:2)
MKS PWSZ KON-BET Konin - Solpark Kleszczów Pabianice 88:65 (15:11, 19:25, 24:14, 30:15)
Awansem
Solpark Kleszczów Pabianice - GTK Wejherowo 92:49 (24:18, 17:15, 28:8, 23:8)
Korona Kraków - GTK Wejherowo
82:60 (21:13, 15:22, 24:13, 22:12)

GRUPA D
AZS Uniwersytet Gdański - MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra 107:49 (25:16, 24:9, 24:15, 34:9)
AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. - AZS UMCS Lublin 62:65 (15:19, 21:15, 18:14, 8:17)
Wisła McArthur II Kraków - SKS Unia Swarzędz 54:52 (12:12, 13:12, 15:13, 14:15)
Domeny.PL Siemaszka - KKS Olsztyn 71:60 (11:21, 23:16, 20:11, 17:12)