ME U-20: Imponujący początek Polek!

W świetnym stylu rozpoczęły mistrzostwa Europy do lat 20 polskie koszykarki. W Nowym Sadzie biało-czerwone zwyciężyły Niemki aż 86:46! W piątek mecz z gospodyniami turnieju - Serbkami.

Jacek Konsek
Inauguracyjne starcie szybko padło łupem Polek, które już w pierwszej połowie osiągnęły ogromną przewagę. Pozwoliły Niemkom zdobyć ledwo 17 punktów, a same uzbierały aż 29 więcej. Mimo słabszej gry w trzeciej odsłonie, biało-czerwone pewnie kroczyły po zwycięstwo, bowiem ostatnią kwartę znów wygrały bardzo wysoko - 26:7. - Byliśmy skoncentrowani od samego początku, co było widać w naszej grze. Z szybkiego ataku zdobyliśmy wiele punktów. Cieszymy się z pierwszej wygranej na tym turnieju - powiedziała na łamach oficjalnej strony mistrzostw Iwona Jabłońska, trener polskich koszykarek. W piątek Polki zmierzą się z gospodyniami turnieju, Serbkami (godz. 20:30), które przed rokiem zakończyły ME U-20 na 8. miejscu, oczko wyżej od biało-czerwonych. W czwartek pokonały z kolei Ukrainę 81:51.
Polska - Niemcy 86:46 (22:8, 24:9, 14:22, 26:7)
Polska: Małgorzata Misiuk 16, Paulina Kuras 11, Agnieszka Śnieżek 11, Agata Szczepanik 10, Martyna Cebulska 9, Joanna Markiewicz 9, Magdalena Ziętara 8, Monika Jasnowska 4, Dorota Mistygacz 4, Magdalena Idziorek 2, Marzena Marciniak 2, Marta Mistygacz 0. Najwięcej dla Niemek: Schaake 19, Greinacher 11. Tabela Grupa A