ME U-20: Kapitalna druga kwarta dała zwycięstwo nad Macedonią

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

Polscy koszykarze walczący o awans o dywizji A w kategorii wiekowej do 20 lat, pokonali w inauguracyjnym spotkaniu ME dywizji B reprezentację Macedonii. Kluczem do zwycięstwa okazała się kapitalna druga kwarta w wykonaniu biało-czerwonych (30:9).

Polscy koszykarze w mistrzostwach Europy dywizji A po raz ostatni grali w 1992 roku. W tym roku po raz kolejny rozpoczęli walkę o powrót do elity. W swoim pierwszym spotkaniu nieznacznie okazali się lepsi od Macedonii.

Bałkańska drużyna wygrała trzy kwarty, lecz mimo tego schodziła z parkietu pokonana. Podopieczni Roberta Jakubiaka w drugiej kwarcie zdobyli aż 21 punktów więcej od rywali (30:9), dzięki czemu mogli kontrolować wydarzenia.

Macedończycy w drugiej połowie rzucili się w szaleńczą pogoń i niemalże odrobili cały deficyt. Doszli nawet do stanu 70:71, jednak biało-czerwoni przetrwali napór i odnieśli premierowy triumf.

22 punkty dla naszego zespołu zdobył Wojciech Fraś. 12 zbiórek zanotował z kolei Michał Sokołowski.

W kolejnych dnia polscy koszykarze zmierzą się kolejno z: Rumunią (piątek, godz. 15), Gruzją (sobota, godz. 20), Szwajcarią (niedziela, godz. 20) i Estonią (poniedziałek, godz. 17:30).