ME U-18: Zwycięstwo i awans Polek do ćwierćfinału!

Mimo fatalnej czwartej kwarty, polskie koszykarki pokonały Rumunki 53:51 i awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy do lat 18. Biało-czerwone w walce o półfinał zmierzą się z niepokonanymi Francuzkami.

W tym artykule dowiesz się o:

Polki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie dopiero w 25 minucie gry. To właśnie trzecia kwarta okazała się kluczowa dla losów spotkania. Biało-czerwone triumfowały w tej odsłonie 24:12 i mimo fatalnej czwartej kwarty (4 punkty) pokonał gospodynie turnieju różnicą dwóch oczek.

W naszej drużynie tylko dwie zawodniczki osiągnęły dwucyfrowy wynik punktowy. Karina Szybała zapisała na swoim koncie 11 oczek, punkt mniej dorzuciła Monika Skrzecz.

Polki mimo zaledwie dwóch wygranych w sześciu meczach zdołały uzyskać awans do najlepszej ósemki mistrzostw Europy. W walce o półfinał podopieczne Adama Ziemińskiego zmierzą się z niepokonanymi Francuzkami, które są głównymi faworytkami do medalu.

Spotkanie z Trójkolorowymi rozpocznie się w piątek o godzinie 14:45.