ME U-16 kobiet: Fatalna czwarta kwarta i porażka Polek

Najmłodsze polskie koszykarki nieudanie rozpoczęły zmagania podczas turnieju o mistrzostw Europy, który w czwartek rozpoczął się we włoskim mieście Cagliari. W debiucie biało-czerwone uległy Słowaczkom. Losy spotkania rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie meczu, w której polskie zawodniczki zdobyły zaledwie jedno oczko.

Polskie zawodniczki źle weszły w mecz, ale po dobrej drugiej kwarcie na przerwę do szatni udawały się przy stanie 29:29. Trzecia kwarta również nie była najgorsza i nadzieje na sukces w pierwszym meczu turnieju nie były olbrzymie.

Wszystko zmieniło się jednak w decydującej części meczu, w której nasze południowe sąsiadki zagrały doskonale w defensywie, na którą żadnej recepty nie potrafiły znaleźć podopieczne Jarosława Pasiecznego. Efekt tego taki, że w ostatniej kwarcie biało-czerwone zdobyły zaledwie jeden punkt, który na minutę przed końcem z linii rzutów wolnych wywalczyła Magdalena Pisera.

Oprócz defensywy Słowaczek, nasze koszykarki nie były w stanie przeciwstawić się rywalkom w walce na deskach. Biało-czerwone przegrały zbiórkę aż 28:54, co było jedną z podstawowych przyczyn porażki.

W innym meczu "polskiej" grupy Szwedki oraz Belgijki 56:49. W piątkowy wieczór polskie zawodniczki zagrają z Belgią i spotkanie to może mieć olbrzymie znaczenie dla losów ewentualnego awansu do grupy finałowej.