Niespodzianka w Ostrowie - wyniki I ligi kobiet

Największą niespodziankę w weekendowej kolejce na zapleczu ekstraklasy zanotowaliśmy w Ostrowie Wielkopolskim. Miejscowe koszykarki Ostrovii, które zalicza się do czołowych w tej klasie rozgrywkowej uległy rezerwom CCC Polkowice.

Dawid Bilski

Gospodynie jeszcze po trzech kwartach wygrywały 57:44. Bohaterką ostatniej odsłony meczu była Agata Szczepanik. Najwyższa zawodniczka na boisku doprowadziła do remisu, a następnie wyprowadziła polkowicką drużynę na 2-punktowe prowadzenie. Ostrowianki mogły jeszcze zmienić losy spotkania, ale niecelny rzut z dystansu oddała Agata Krygowska.

Nie popisały się zawodniczki z Jeleniej Góry. W pierwszej kwarcie pojedynku z MKS-em Konin zdobyły zaledwie dwa oczka. Oba z rzutów osobistych.

W weekend zmagania zainaugurowane zostały w grupie B. Natomiast w grupie A rozegrano już trzecią serię spotkań. Status niepokonanych zachowują zespoły: MKK Sokołów Podlaski, Uniwersytet Warszawski oraz pauzujący SMS Łomianki.