Rosja: Pierwsza porażka drużyny Kelatiego, 28 punktów Torey'a Thomasa

Po czterech zwycięstwach z rzędu koszykarze BC Chimki Moskwa ponieśli pierwszą porażkę. Thomas Kelati i spółka musieli uznać wyższość Spartaka Primorje, w którego składzie brylował znany z występów w PGE Turowie, Amerykanin Torey Thomas.

Paweł Sala
Paweł Sala

Podopieczni Rimasa Kurtinaitisa musieli uznać wyższość czwartego w tabeli Spartaka Primorje. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili dwoma punktami (22:20), ale fatalnie zagrali w drugiej odsłonie, przegranej 18:31. Później nie byli już w stanie narzucić swojego stylu gry i odrobić strat. Ostatecznie przegrali 82:95. Chimki przegrało walkę na tablicach (29:42), a zwłaszcza na tablicy bronionej (8:17).

W zespole z Moskwy wystąpił w pierwszej piątce Amerykanin z polskim paszportem, Thomas Kelati. Rzucający obrońca nie zaliczy również indywidualnie tego meczu do udanych. Choć dostał znacznie więcej minut do gry, niż w poprzedniej kolejce (27 - najdłużej spośród graczy swojej drużyny), to w tym czasie oddał raptem dwa celne rzuty z gry. W sumie uzbierał 5 punktów, 4 zbiórki, lecz przed czasem opuścił plac gry z powodu pięciu fauli.

Znacznie lepiej zaprezentował się w drużynie przeciwnej Torey Thomas. Amerykanin jest w wysokiej formie i poprowadził Spartaka Primorje do trzeciej wygranej w sezonie. Zdobył 28 punktów, miał także 2 zbiórki i 1 asystę. Oddał aż 14 celnych (na 17 oddanych) rzutów wolnych. Thomas wciąż pozostaje najlepszym strzelcem ligi.

Na czele tabeli ligi rosyjskiej jest wprawdzie ekipa Kelatiego, jednak bez porażki pozostaje tylko CSKA Moskwa, która pokonała Uniks Kazań 78:67. Zdecydowanie poniżej oczekiwań gra z kolei Krasnyje Krylia Samara. Zespół z Samary poniósł czwartą porażkę, przegrywając 84:86 ze Spartakiem Sankt Petersburg.