PP: Zwycięstwo rybniczanek i awans gorzowianek - relacja z meczu KK ROW Rybnik - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski w ramach II rundy Pucharu Polski przegrał na wyjeździe z KK ROW Rybnik 51:52, lecz w dwumeczu okazał się lepszy i awansował do kolejnej rundy tych rozgrywek. W Gorzowie Akademiczki triumfowały 72:65.

Mecz ten nie miał większego ciężaru gatunkowego, ponieważ trener rybnickiej drużyny Kazimierz Mikołajec nie raz już podkreślał, że Puchar Polski nie jest dla KK ROW sprawą priorytetową. W związku z tym faktem od pierwszych minut na parkiecie pojawiły się w śląskim zespole, pełniące do tej pory rolę zmienniczek - Magdalena Skorek oraz Laima Rickeviciute.

Samo spotkanie początkowo nie dostarczyło wielu emocji. Już w premierowej kwarcie gorzowianki osiągnęły kilkupunktową przewagę, po skutecznych akcjach dwójki podkoszowych Brown-Johnson, która zdobyła w tej odsłonie aż 14 oczek. Rybniczanki ledwo po razie trafiły za dwa i trzy punkty, gromadząc tylko osiem punktów.

Chwilę później przyjezdne osiągnęły prowadzenie 24:12 i nic nie wskazywało na zmianę oblicza gry. Tymczasem miejscowe po początkowym letargu zaczęły grać skuteczniej i w mgnieniu oka odrobiły straty. W drugiej kwarcie zanotowały serię 9:0, a Rebecca Harris efektowną trójką od tablicy równo z końcową syreną zakończyła drugą odsłonę. Po chwili odpoczynku rybniczanki nadal napierały na kosz Akademiczek i niespodziewanie wyszły na czoło - 35:30.

Trener Dariusz Maciejewski szybko poprosił o przerwę i po kilku wskazówkach jego zespół zaczął znów prezentować formę z początku meczu. Trzy razy zza linii 6,75m trafiła Claudia Trębicka a w polu trzech sekund rzadko myliła się Tatum Brown - najlepsza zawodniczka spotkania, autorka 17 punktów.

Do ostatniej syreny Akademiczki kontrolowały wydarzenia na parkiecie i mimo że przegrały ostatecznie 51:52, to uzyskały awans do III rundy Pucharu Polski.

- Gratuluje Darkowi i zespołowi z Gorzowa awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. My staraliśmy się ten mecz wygrać, potraktowaliśmy go poważnie, choć podkreślam, że puchar nie jest dla nas najważniejszy - priorytetem jest liga - powiedział Mikołajec.