Euroliga koszykarek: Przegrane Lotosu i CCC (wyniki polskich drużyn)

Na zakończenie przygody z Euroligą koszykarek w sezonie 2011/2012 koszykarki Lotosu Gdynia doznały srogiej lekcji koszykówki od rywalek z ZVVZ USK Praga. Po walce swoje spotkanie przegrały natomiast zawodniczki CCC Polkowice, które we własnej hali musiały uznać wyższość Nadieżdy Orenburg.

Krzysztof Kaczmarczyk

W Gdyni od pierwszych minut nie było wątpliwości, która z drużyn jest lepsza. Na parkiecie królowała Eva Viteckova, która cały mecz zakończyła z dorobkiem 35 punktów (w 27 minut na parkiecie), trafiając 15 z 19 oddanych rzutów z gry.

Prażanki w Gdyni wystąpiły bez Delishy Milton-Jones, z kolei w ekipie Lotosu zabrakło Geraldine Robert.

W Polkowicach aż takiego pogromu nie było, ale Pomarańczowe jedynie w trzeciej kwarcie były w stanie nawiązać walkę z Nadieżdą Orenburg. Na ostatnią część meczu wicemistrzynie Polski wychodziły z pięcioma oczkami straty, ale mecz ostatecznie przegrały aż 58:71. 20 punktów Katie Douglas było kluczem do wygranej teamu z Rosji.

Pomimo porażki, podopieczne Arkadiusza Rusina zagrają w kolejnej fazie rozgrywek i powalczą o awnas do Final Eight.

Z wygranej - jeżeli chodzi o polskie drużyny - cieszyć mogli się jedynie w Krakowie, gdzie w meczu "bez stawki" Biała Gwiazda po wielkich mękach ograła Gospic Croatię Osiguranje. Krakowianki przespały początek czwartej kwarty meczu i potem musiały odrabiać straty. W końcówce spotkania swoją wartość udowodniła Ewelina Kobryn i wygrana Białej Gwiazdy stała się faktem.

Grupa A

Lotos Gdynia - ZVVZ USK Praga 66:102 (17:33, 14:30, 13:18, 22:21)

Lotos:
Jolene Anderson 21, Aneika Henry 18, Adrijana Knezevic 11, Ivana Jalcova 8, Magdalena Kaczmarska 6, Magdalena Ziętara 2, Kinga Bandyk 0, Natalia Plumbi 0, Marzena Marciniak 0.

ZVVZ USK:
Eva Viteckova 35, Frida Eldebrink 19, Katarina Elhotova 17, Petra Kulichova 6, Elin Eldebrink 5, Michaela Zrustova 5, Ilona Burgrova 4, Adela Necaskova 2, Lindsay Whalen 2.

Grupa B

CCC Polkowice - Nadieżda Orenburg 58:71 (5:23, 17:14, 23:13, 13:21)

CCC:
Evanthia Maltsi 13, Megan Frazee 13, Iva Perovanovic 10, Sharnee Zoll 9, Valerija Musina 7 (10 zb), Joanna Walich 4, Agnieszka Majewska 2.

Nadieżda:
Katie Douglas 20, Oxana Zakaluzhhnaya 16, Anastasyia Verameyenka 9 (15 zb), Rebekkah Brunson 8 (10 zb), Elena Danilochkina 6, Olga Ovcharenko 5, Natalia Zhedik 4, Elena Berseneva 3, Ekaterina Ruzanova 0.

Grupa C

Wisła Can Pack Kraków - Gospic Croatia Osiguranje 74:71 (26:10, 13:23, 20:17, 15:21)