Jeden wicelider - relacja z meczu BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - Pogoń Prudnik

Stawką spotkania w ramach 20. kolejki grupy B II ligi było objęcie pozycji samodzielnego wicelidera tabeli. Dlatego też zapowiadało się ciekawe widowisko.

Dawid Bilski

Obie drużyny przed tym meczem miały na swoim koncie 33 punkty. Na zapowiedziach wielkich emocji szybko się skończyło.

Pogoń w tym spotkaniu prowadziła tylko raz - 2:0 po indywidualnej akcji Krzysztofa Chmielarza, wychowanka... ostrowskiego klubu. Nikłą stratę szybko odrobili koszykarze BM Węgiel Stali i wraz z upływającym czasem powiększali swoją przewagę. W pierwszej kwarcie dobrze radzili sobie Wojciech Szawarski i Łukasz Olejnik. Ten pierwszy zdobył w tej części gry 12 "oczek" - o jedno więcej niż cały zespół Pogoni. Natomiast Olejnik oprócz dwóch celnych "trójek" popisywał się blokami na rywalach.

Druga kwarta to kwarta to z kolei popis Marcina Dymała, który popisywał się podaniami do swoich starszych kolegów a ci trafiali do kosza. W sumie w całym meczu 21-latek zanotował aż 13 asyst.

Po zmianie stron ostrowianie nadal przeważali na boisku. Już w 24 minucie ich przewaga przekroczyła 30 punktów i było po spotkaniu.

W ostatnich 4 minutach meczu na boisku ze strony ostrowskiej drużyny pojawiło się czterech juniorów wspartych Łukaszem Olejnikiem. Także i w tym fragmencie spotkania gospodarze byli lepsi. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną BM Węgiel Stali 87:54.

- Rozegraliśmy jedno z lepszych spotkań w ostatnim czasie. Przez całe 40 minut graliśmy na równym poziomie, bez żadnych przestojów. Byliśmy mocno skoncentrowani od samego początku aby żadne roźlużnienie nie wkradło się w nasze szeregi - powiedział Mikołaj Czaja, trener ostrowian.

BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - Pogoń Prudnik 87:54 (27:11, 24:12, 19:18, 17:13)

Stal: Dryjański 22, Szawarski 19, Dymała 14, Olejnik 13, Kałowski 10, Zębski 8, Sierański 1, Matczak 0, Radzik 0, K.Spała 0, M.Spała 0.

Pogoń: Kucia 10, Chmielarz 9, M.Łakis 9, Madziar 8, Lepczyński 6, Jankowski 6, Pawłowski 4, Trytek 2, T.Łakis 0, Żelasko 0.