FGE: Wielkie emocje w Bydgoszczy, poznańskie drużyny na dnie (wyniki)

Bydgoszczanki w fazie play out są niepokonane, ale to raczej małe pocieszenie po nieudanym sezonie. Fatalnie natomiast wygląda sytuacja dwóch poznańskich drużyn, które w środę poniosły kolejne już porażki.

Bardzo ważną wygraną w Poznaniu odniosła brzeska Odra, która po znakomitej drugiej połowie meczu pokonała MUKS. Podopieczne Iwony Jabłońskiej w trzeciej kwarcie zdołały wywalczyć zaledwie dwa oczka i to był decydujący o porażce fragment meczu.

Najwięcej emocji było tego wieczoru w Bydgoszczy, gdzie do rozstrzygnięcia pojedynku pomiędzy Artego i MKS Tęczą Leszno potrzebna była dogrywka. Ostatecznie bydgoszczanki - osłabione brakiem Martyny Koc - okazały się lepsze od leszczynianek o zaledwie punkt.

Fantastyczna dyspozycja Leony Jankowskiej pozwoliła natomiast wygrać mecz łódzkiemu Widzewowi. Podkoszowa łódzkiej drużyny zapisała na swoim koncie double-double, a Widzew wygrał różnicą trzynastu oczek. MUKS Poznań - Odra Brzeg 42:59 (19:11, 11:18, 2:10, 10:20)

MUKS: Magdalena Idziorek 10, Agnieszka Makowska 7, Natalia Mrozińska 7, Żaneta Durak 6, Dominika Owczarzak 6, Magdalena Koperwas 4, Ramona Casimiro 2, Adrianna Najtkowska 0, Aneta Burandt 0, Iwona Szarzyńska 0.

Odra: Marta Żyłczyńska 18, Ebony Ellis 14 (10 zb), Natalia Małaszewska 11, Ewelina Buszta 8, Inna Kochubei 5, Justyna Daniel 3, Żaneta Kędra 0, Jagoda Oses 0.

Artego Bydgoszcz - MKS Tęcza Leszno 80:79 (21:13, 14:23, 19:14, 15:19, d. 11:10)

Aretgo: Agnieszka Szott 21, Djenebou Sissoko 20 (15 zb), Paulina Kuras 14, Renee Taylor 12, Joanna Górzyńska-Szymczak 8, Justyna Pytlarczyk 3, Edyta Faleńczyk 2, Magdalena Palacz 0.

Tęcza: Anna Kuncewicz 17 (11 zb), Marke Freeman 16, Dominika Urbaniak 15, Małgorzata Chomicka 14, Katarzyna Bednarczyk 13, Justyna Grabowska 4, Dagmara Moszak 0, Ewelina Gala 0.

Widzew Łódź - INEA AZS Poznań 64:51 (20:13, 23:20, 10:14, 11:4)

Widzew: Leona Jankowska 27 (12 zb), Aleksandra Pawlak 13, Paulina Misiek 13 (11 zb), Lucyna Kotonowicz 4, Anna Tondel 4, Lidia Kopczyk 3, Daria Dziwulska 0, Kamila Polit 0, Anna Kolasa 0.

INEA AZS: Eliza Horodeńska 16, Aneta Kotnis 14, Joanna Kędzia 9, Aleksandra Dziwińska 7, Magdalena Gawrońska 4, Kinga Woźniak 1, Paulina Lewińska 0.