Akademicy wyrównali - relacja z meczu AZS Radex Szczecin - Sudety Jelenia Góra

Szczecinianie rewanżują się za sobotnie spotkanie - wygrywając w Hali SDS-u, z Sudetami Jelenia Góra 83:72. Tym samym stan rywalizacji pomiędzy obiema drużynami w tegorocznej fazie play-out wyrównał się do stanu 1:1.

Wiktor Wolski

Podopieczni trenera Wojciecha Zeidlera niedzielną konfrontację rozpoczęli zupełni inaczej niż tę, która miała miejsce dzień wcześniej. Bardzo twarda obrona, koncentracja oraz chęć zwycięstwa od pierwszych minut sprawiły, że AZS Radex Szczecin wygrał premierową odsłonę meczu 25:20. - Jestem dumny z moich zawodników, ponieważ po sobotniej kompromitacji uwierzyli dzisiaj w siebie i pokonali Sudety. Utrzymaliśmy koncentrację do samego końca i po zimnym prysznicu w sobotę wiem, że na kolejne mecze wyjdziemy jeszcze bardziej zmotywowani - komentuje Wojciech Zeidler. Wyśmienicie w spotkanie wszedł Mariusz Wójcik, który w poprzednim starciu obu drużyn zdobył zaledwie 1 punkt. Natomiast przez pierwsze dziesięć minut niedzielnego meczu Wójcik miał już 8 oczek na swoim koncie. Goście jednak nie zaskoczyli niczym nowym. Ich gra opierała się na zdobyczach punktowych Łukasza Niesobskiego oraz Tomasza Prostaka.

Druga kwarta przebiegała praktycznie identycznie jak jej poprzedniczka. Zdecydowana i bezapelacyjna przewaga akademików. Bardzo dobrze podczas drugich dziesięciu minut zaprezentował się Maciej Raczyński, który większość swoich punktów zdobywał po przechwytach (4 przechwyty w pierwszej połowie). Równie dobrze spisywał się Jerzy Koszuta, który solidnie zbierał oraz asystował, ponadto po dwudziestu minutach gry zebrał na swoim koncie 7 oczek. Goście w drugiej odsłonie spotkania zdobyli 19 punktów, z czego 16 zdobył duet Prostak-Niesobski.

W trzeciej ćwiartce meczu stuprocentową skutecznością w rzutach z gry popisała się para akademików, jaką byli Łukasz Pacocha oraz Krzysztof Mielczarek. Obaj panowie zdobyli w sumie 14 punktów. W ekipie gości wyróżniał się Jarosław Wilusz. Poza tymi faktami, ta kwarta nie wniosła niczego nowego do obrazu gry. Po trzydziestu minutach gry 67:54 dla AZS-u Radex Szczecin.

Ostatnia odsłona meczu była jedyną wygraną częścią spotkania przez drużynę Sudetów
Jelenia Góra. Jednak zwycięstwo w tej partii było tak znikome, że nie pozwoliło ono na zagrożenie przewadze, którą wcześniej wypracowali sobie koszykarze ze Szczecina. Akademicy wygrywają drugi mecz w ramach fazy play-out 83:71, wyrównując tym samym stan rywalizacji na 1:1. Kolejne dwie konfrontacje zostaną rozegrane w Jeleniej Górze. - Fakt, że teraz gramy dwa mecze na wyjeździe nie ma żadnego znaczenia - zaznacza szkoleniowiec AZS-u Radex Szczecin.

AZS Radex Szczecin - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 83:72 (25:20, 23:19, 19:15, 16:18)

AZS Radex: Pacocha 18, Mielczarek 18, Wójcik 14, Raczyński 12, Koszuta 7, Dudek 4, Balcerek 4, Majcherek 3, Zarzeczny 2, Pytyś 1.

Sudety: Niesobski 23, Prostak 20, Hajnsz 10, Wilusz 10, Balcerzak 6, Sterenga 2, Bukowiecki 1.