Zastal udanie inauguruje serię sparingów (relacja)

Podopieczni Tomasza Herkta nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstw w dwumeczu przeciwko stargardzkiej ekipie. Triumfy 29 i 20 punktami potwierdzają tylko, że zielonogórscy koszykarze nie ''śpią'' w okresie przygotowawczym.

Marcin Jeż
Marcin Jeż

W sparingu numer jeden zielonogórzanie po pierwszej połowie prowadzili 34:29. Nie była to znacząca przewaga. Dopiero w drugich dwudziestu minutach potyczki ekipa Zastalu wyszła na większe prowadzenie. Podopieczni Tomasza Herkta dzięki trzeciej kwarcie wygranej 12 punktami i czwartej również dwunastoma ''oczkami'', wysoko pokonali Spójnię 87:58. W meczu tym kontuzji nabawił się obrońca zielonogórskiego teamu, Łukasz Wiśniewski, który narzeka teraz na uraz palca prawej stopy. Zawodnika tego czeka teraz kilkudniowa przerwa w treningach.

Pierwszy sparing: Zastal Zielona Góra - Spójnia Stargard Szczeciński 87:58 (15:12, 19:17, 27:15, 26:14)

Punkty dla Zastalu zdobyli: Rajewicz 16, Sarzało 13, Wiśniewski 12, Wiekiera 11, Ł. Wilczek, Taberski oraz Chodkiewicz po 7, Busz 5, M. Wilczek i Olszewski po 4.

W drugiej konfrontacji kontrolnej w barwach Zastalu w pierwszej piątce na parkiet wyszli Bartosz Sarzało, Sławomir Olszewski, Grzegorz Taberski, Rafał Rajewicz i Paweł Wiekiera. Pierwsza ''ćwiartka'' spotkania tego zakończyła się minimalnym prowadzeniem stargardzkiej drużyny (15:14). Jednak na przebudzenie ze strony Zastalu nie trzeba było długo czekać. W szóstej minucie drugiej odsłony ekipa z Winnego Grodu miała już 11-punktową zaliczkę. Zielonogórzanie wówczas prowadzili 28:17 po celnej ''trójce'' Artura Busza i dwóch rzutach osobistych. Od tego czasu ''Zastalowcy'', krok po kroku powiększali swoją przewagę, która przed ostatnią kwartą wzrosła do 17 punktów (51:34). W czwartej części meczu już nic niespodziewanego chyba nie mogło się zdarzyć. Team ze Stargardu Szczecińskiego nie był w stanie zaskoczyć miejscowych, którzy po końcowej syrenie mogli cieszyć się z 20-punktowego triumfu 67:47.

Drugi sparing: Zastal Zielona Góra - Spójnia Stargard Szczeciński 67:47 (14:15, 20:8, 17:11, 16:13)

Najwięcej punktów dla Zastalu zdobyli: Sarzało 25, Wiekiera 10, Chodkiewicz 8, M. Wilczek 7.

Najbliższą okazję do starć z rywalami, zielonogórski zespół będzie mieć na turnieju w Łodzi. Tam Zastal 29 sierpnia zmierzy się z AZS-em OSRiR Kalisz. Dzień później koszykarze trenera Herkta sprawdzą swoje siły z ŁKS-em Łódź, a w ostatnim dniu sierpnia podejmą Sudety Jelenia Góra.