Katarzynki rozstrzelały łódzki Widzew

Po drugie zwycięstwo w sezonie sięgnęły brązowe medalistki z Torunia. Katarzynki ograły we własnej hali rywalki z Widzewa i ponownie zaprezentowały efektowny i efektywny basket.

Krzysztof Kaczmarczyk

Żeby nawiązać walkę z toruńską Energą trzeba przede wszystkim zatrzymać ten zespół w ataku. Zawodniczki łódzkiego Widzewa nie znalazły na to sposobu i przegrały bardzo wyraźnie w Grodzie Kopernika.

Gospodynie już w pierwszej kwarcie zaaplikowały swoim rywalkom 30 punktów, a prym wiodła Adrianne Ross, która znajduje się ostatnio w wybornej formie. Katarzynki nie zamierzały spuścić z tonu i przez pełne 40 minut parły do przodu, wygrywając ostatecznie aż 93:60.

Do sukcesu Energę poprowadził obwodowy duet, bo obok Ross w końcu przebudziła się Weronika Idczak. Leworęczna rozgrywająca w końcu odblokowała się w ofensywie i zapisała na swoim koncie aż 19 punktów. Najskuteczniejsza była jednak Ross, która wywalczyła aż 26 oczek.

Po stronie pokonanych niemal tradycyjnie najlepsze wrażenie pozostawiła po sobie Leona Jankowska, której wywalczyła 15 oczek. Inną koszykarką z dwucyfrową zdobyczą punktową była Małgorzata Chomicka.

Widzew nie może być zadowolony ze startu sezonu 2012/2013, bowiem w trzecim meczu koszykarki z Łodzi doznały trzeciej porażki. Energa natomiast szybko pozbierała się po inauguracyjnej przegranej z Artego, wygrywając drugie kolejne zawody.

Energa Toruń - Widzew Łódź 93:60 (30:15, 15:15, 21:9, 27:21)

Energa Toruń: Adrianne Ross 26, Weronika Idczak 19, Martyna Koc 13, Emilia Tłumak 8, Milica Cvetanovic 7, Nicole C Michael 7 (10 zb), Lauren Bell 5, Paulina Misiek 5, Roksana Płonka 3.

Widzew Łódź: Leona Jankowska 15, Małgorzata Chomicka 11, Anna Tondel 9, Katarzyna Bednarczyk 8, Aleksandra Pawlak 7, Aleksandra Dziwińska 4, Agnieszka Modelska 3, Lidia Kopczyk 3, Magdalena Rzeźnik 0.