N.Y. Knicks wygrywają w stolicy

Kolejnego dnia rozgrywek przedsezonowych w NBA odbyło się pięć spotkań. Faworyci do walki o najwyższe miejsce w konferencji wschodniej - Miami Heat i New York Knicks - wygrali swoje mecze.

Cezary Szwarc

Drużyna z Florydy z łatwością pokonała Los Angeles Clippers, o czym pisaliśmy w czwartek, natomiast New York Knicks zaliczyli nieco trudniejszą przeprawę z Washington Wizards.

Grając na terenie rywala, nowojorczycy długo nie potrafili znaleźć efektywnego sposobu na zatrzymanie młodej drużyny ze stolicy USA. Jedna z najbardziej ofensywnie nastawionych do gry drużyn w lidze, zaliczała sporo punktów, jednak nie mogła uciec na większe prowadzenie. Plany niweczyła obrona, która z łatwością pozwalała na odpowiedzi punktowe Wizards.

Na starcie drugiej kwarty, kiedy wydawało się już, że Knicks zaczęli kontrolować grę, gospodarze zanotowali run 21-0 i po pierwszej połowie prowadzenie należało do nich.

Świetnie spisywali się młodzi zawodnicy zespołu z Waszyngtonu. Rookie Bradley Beal zanotował 15 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst w zaledwie 25 minut gry z ławki rezerwowych. 17 oczek dorzucił Jordan Crawford, który dwukrotnie trafiał zza łuku. Nie zawiódł też Martell Webster, który po zwolnieniu z Minnesoty Timberwolves został obdarzony zaufaniem Wizards. Skrzydłowy zaliczył double-double na poziomie 12 oczek i 10 zbiórek.

Ostatecznie nawet te popisy miejscowych nie zdołały powstrzymać coraz lepiej grającej ekipy New York Knicks. Z czasem doświadczony zespół zaczął przykładać się do gry w obronie, dzięki czemu łatwiej przychodziły też punkty w ataku.

Wszechstronnie zagrał J.R. Smith ze swoimi 20 punktami, 4 zbiórkami i 6 asystami. Carmelo Anthony dorzucił od siebie 17 oczek, a 14 punktów i 4 asysty dodał 35-letni pierwszoroczniak Knicks - Pablo Prigioni. Z ławki wyśmienicie zagrał Steve Novak, który zaliczył najwięcej punktów w swojej drużynie - 21, trafiając każdy oddany rzut za 3 (7/7).

Kolejny mecze obie drużyny rozegrają w sobotę. Rywalem Knicks będą Celtics, a przeciwnikiem Wizards, Cavs.

Washington Wizards - New York Knicks 101:108 (21:38,35:15,24:29,21:26)
Wizards: Crawford 17, Beal 15, Webster 12.
Knicks: Novak 21, Smith 20, Anthony 17.