Katarzyna Szymańska katem PTK - podsumowanie II rundy Pucharu Polski - ViaSMS.pl CUP

Trzy zespoły z Ford Germaz Ekstraklasy rozstały się z rozgrywkami Pucharu Polski - ViaSMS.pl CUP na drugim etapie. Dwa z nich ulgowo potraktowały środowe pojedynki.

Dawid Bilski

Trenerzy KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski i Energi Toruń dali pograć zawodniczkom, które mniej czasu spędzają na ligowych parkietach. Szczególnie dotkliwa jest porażka "Akademiczek", które przegrały różnicą aż 39 punktów z MKS-em PWSZ Konin.

Trzecim zespołem, który w środowy wieczór schodził pokonany z parkietu pierwszoligowca jest PTK Pabianice. Najsłabsza ekipa FGE do stoczyła zacięty bój o zwycięstwo z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Pabianicka drużyna zaimponowała w pierwszej kwarcie, kiedy zdobyła 16 punktów z rzędu.

Wydawało się, że spotkanie będzie pod pełną kontrolą podopiecznych Sylwii Wlaźlak. Ambitnie grające ostrowianki mozolnie odrabiały straty. Walczyły nie tylko z przeciwniczkami, ale i dwójką arbitrów, którzy po zmianie stron nałożyli na Ostrovię dwa przewinienia techniczne oraz umyślne. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie. Osiem punktów (2x3) zdobyła Katarzyna Szymańska, która wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 73:67 niespełna 2 minuty przed końcem. Okazji na sprawienie niespodzianki ostrowianki nie zmarnowały i to one świętowały awans do III etapu rozgrywek Pucharu Polski. Bohaterką spotkania była wspomniana wcześniej Szymańska, która zakończyła go z dorobkiem 21 "oczek" (4x3). Ta zawodniczka kilka tygodni temu trafiła do Ostrovii z PTK.

- Nie grało się mi na pewno łatwo. Koleżanki z Pabianic po meczu żartowały, że mogę nie wracać do domu na święta. Jesteśmy ostatnio na dobrej fali - powiedziała Szymańska.

- W pierwszej połowie po obu stronach boiskach graliśmy bardzo bojaźliwie. Po przerwie dziewczyny zagrały odważniej. Cieszymy się z pokonania drużyny z ekstraklasy. Czekamy teraz na kolejnego przeciwnika - powiedział Kasper Smektała, trener Ostrovii. Ta pierwszoligowa drużyna w tym sezonie zanotowała 9 z rzędu zwycięstwo w tym sezonie (7 w lidze i 2 pucharze).

W pozostałych meczach na uwagę zasługują okazałe zwycięstwa na parkietach pierwszoligowców drużyn Centrum Wzgórze Gdynia i Artego Bydgoszcz. Koszykarki lidera ekstraklasy rozbiły Baton Basket 25 różnicą aż 90 punktów.

Już wcześniej w meczu rozegranym awansem AZS OPTeam Rzeszów pokonał KS Sosnowiec 67:52. Za tydzień zaplanowane zostało ostatnie spotkanie II rundy - SMS PZKosz Łomianki zmierzy się z Matizolem Lider Pruszków.

WYNIKI ŚRODOWYCH SPOTKAŃ:
AZS Uniwersytet Warszawski - Widzew Łódź 60:89 (26:17, 22:20, 5:24, 7:28)
MKS PWSZ Konin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 93:54 (32:14, 20:16, 25:13, 16:11)
EKO Energy Hit Kobylnica - Centrum Wzgórze Gdynia 45:115 (14:31, 14:28, 15:35, 2:21)
BATON BASKET 25 Bydgoszcz - Artego Bydgoszcz 33:123 (9:32, 11:27, 9:25, 4:39)
GOLD WINGS BROKERS GTK Gdynia - Energa Toruń 93:84 (25:21, 17:17, 22:21, 29:25)
TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - PTK Pabianice 76:69 (12:24, 19:16, 22:11, 23:18)