PP: Patent Jeziora na AZS Koszalin. Trzy mecze - trzy wygrane!

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg mają patent na AZS Koszalin w tegorocznym sezonie. W niedzielę wygrali łącznie trzeci mecz przeciwko koszalinianom! Tym razem triumfowali w Pucharze Polski.

W pierwszym meczu drugiej rundy fazy wstępnej Intermarche Basket Cup Jezioro Tarnobrzeg pokonało AZS Koszalin różnicą pięciu punktów. O sukcesie gospodarzy zadecydowała bardzo dobra druga połowa.

Była to trzecia wygrana w tym sezonie tarnobrzeżan w bezpośrednich konfrontacjach z Akademikami. Oba mecze ligowe padły łupem Jeziora. To był szczęśliwy weekend dla podopiecznych Dariusza Szczubiała, którzy w sobotę w Tauron Basket Lidze ograli koszalinian 77:68.

Warto odnotować powrót na ligowe parkiety rozgrywającego AZS-u, Igora Milicicia. Mający polski paszport doświadczony zawodnik rozegrał w niedzielę pierwsze 30 minut w tym sezonie, zdobywając 9 punktów.

Rewanż 23 grudnia o godz. 17:00 w Koszalinie.

Jezioro Tarnobrzeg - AZS Koszalin 85:80 (15:22, 23:20, 24:17, 23:21) Jezioro Tarnobrzeg:

X. Alexander 19, J. Dłoniak 13, D. Przybyszewski 11, N. Doaks 10, D. Wall 10, J.T. Tiller 9, C. Long 9, J. Patoka 4, P. Pandura 0.  AZS Koszalin:

Ł. Wiśniewski 17, P. Leończyk 15, J. Robinson 13, A. Mielczarek 12, I. Milicić 9, D. Harris 6, S. Henry 4, R. Bigus 2, M. Kuebler 2.