Błysk geniuszu Irvinga! Cavs lepsi od Thunder

Kyrie Irving zdobył 35 punktów, z czego 13 w ostatnich trzech minutach gry, a Cleveland Cavaliers pokonali Oklahomę City Thudner 115:110. Tymczasem Knicks zaaplikowali rywalom aż 19 trójek!

Jacek Konsek

- On jest prawdziwym killerem. Co nieco o nim wiedziałem, ale TEGO nie wiedziałem - kręcił z niedowierzania głową jeden z graczy Cleveland Cavaliers po kapitalnym meczu Kyrie Irvinga. Lider Kawalerzystów zdobył 35 punktów, z czego 13 w decydujących minutach czwartej kwarty. Gospodarze ostatecznie pokonali Oklahomę 115:110.

Ivring niemal w pojedynkę dał wygraną Cavs a po najważniejszej trójce, dającej prowadzenie 113:108, Quicken Loans Arena wybuchła z radości. Po raz ostatni taki szał w hali Cavs miał miejsce kiedy w Cleveland dzielił i rządził LeBron James.

Popis Irvinga w końcówce meczu:

- On jest jednym z najlepszych w tym biznesie - przyznał krótko Scott Brooks, trener OKC, drużyny która ma najlepszy bilans w meczach wyjazdowych.

Grzmotowi nie pomogły 32 punkty Kevina Duranta oraz 28 oczek Russella Westbrooka.

***

New York Knicks pokonali Sacramento Kings różnicą 39 punktów (120:91), głównie dzięki 19 rzutom trzypunktowym! W pierwszej połowie gospodarze zanotowali niespotykaną serię 38:4, kompletnie rozbijając rywala z Kalifornii.

Knicks drugą kwartę wygrali 31:11 a trzecią aż 41:19! Siedem trójek trafił J. R. Smith a pięć było autorstwa Steve'a Novaka. Jak ryba w wodzie w polu trzech sekund czuł się z kolei Amare Stoudemire, który miał 10/10 z gry.

Co ciekawe, tylko dziewięć punktów zdobył Carmelo Anthony, który przerwał tym samym rekordową passę 31. kolejnych meczów z co najmniej 20 punktami na koncie. - Tego wieczoru zespół nie potrzebował moich punktów - przyznał lider Knicks.

Nowojorczycy z bilansem 30-15 są drugą siłą Wschodu i depczą po piętach liderom - Miami Heat (29-14).

***

Pierwsze w karierze triple-double Jamesa Hardena pomogło Houston Rockets pokonać Charlotte Bobcats 109:95. Leworęczny brodacz do 21 punktów dołożył 11 asyst i 11 zbiórek.

Harde nie był jednak najlepszym strzelcem Rakiet, w szeregach których brylowali w tym elemencie Chandler Parsons oraz Patrick Patterson, obaj zdobyli po 24 oczka.

W czwartej kwarcie doszło do groźnej sytuacji z udziałem Michaela Kidda-Gilchrista. Gracz Charlotte Bobcats zderzył się z kolegą z drużyny i z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został odwieziony do szpitala.

- Pierwszy raz widziałem takie coś. Modlimy się za niego i wierzymy, że szybko wróci do zdrowia - mówił przejęty Harden.