Koszykarki Ostrovii oddały jeden celny rzut w czwartej kwarcie i wygrały mecz

Nabierają tempa zmagania w drugiej rundzie rozgrywek I ligi kobiet. Rywalizacja o awans do Ford Germaz Ekstraklasy jest bardzo ciekawa.

Dawid Bilski

Na czele tabeli znajduje się zespół MKS PWSZ Konin, który przed tygodniem doznał pierwszej porażki w tym sezonie w Łomiankach.

W rozgrywanej w ostatni weekend kolejce spotkań rzadko spotykanego osiągnięcia dokonały koszykarki TS Ostrovii Ostrów Wielkopolski w wyjazdowym meczu z Wilkami Morskimi Szczecin. Ostrowianki w czwartej kwarcie oddały tylko jeden celny rzut na kosz rywalek i mimo tego opuszczały parkiet niezwykle szczęśliwe. W trzeciej kwarcie podopieczne Kaspra Smektały prowadziły już różnicą 19 punktów, ale przez kolejnych 13 minut nie zdobyły punktu. Skutecznie zagrały gospodynie i doprowadziły do stanu 48:48.W emocjonującej końcówce w 39 minucie celnie przymierzyła Martyna Cebulska i Ostrovia zwyciężyła 50:48.

Za tydzień zmagania w drugim etapie dobrną do półmetka. Szansę na znalezienie się w czołowej czwórce i awans do ekstraklasy w fazie play off zachowuje 6 drużyn. Drugi etap rozgrywek zakończy się wraz z końcem marca.

WYNIKI III KOLEJKI:
KING WILKI MORSKIE Szczecin - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 48:50 (16:24, 10:11, 15:13, 7:2)
SMS PZKosz Łomianki - KKS Apteki Arnika Olsztyn 70:75 (13:16, 15:13, 13:20, 23:13, d. 6:13)
AZS Uniwersytet Warszawski - INEA AZS Poznań 61:79 (22:14, 13:25, 13:19, 13:21)
MKS PWSZ Konin - MKK Siedlce 92:71 (25:17, 16:15, 30:21, 21:18)