54 punkty Curry'ego, niesamowity rzut Ellisa!

Cóż za mecz w Madison Square Garden! Tyson Chandler zebrał 28 piłek z tablic a Stephen Curry trafił 11 z 13 trójek i zapisał na swoim koncie 54 punkty! GS Warriors nie sprostali NY Knicks (105:109).

Jacek Konsek

Stephen Curry zagrał nieprawdopodobne zawody w środowy wieczór i przeszedł do historii Madsion Square Garden. Tylko dwóch innych, wielkich zawodników zdobywało w tym miejscu więcej punktów - Kobe Bryant (61) oraz Michael Jordan (55).

Lider Golden State Warriors trafił 18 z 28 rzutów z gry, w tym 11/13 za trzy punkty! To najlepszy punktowy wynik w NBA od 2006 roku, kiedy Bryant zdobył 58 punktów w meczu przeciwko Bobcats.

- Wiedziałem, że to będzie dobry wieczór dla mnie. Czułem się lekko zmęczony, ponieważ grałem całe 48 minut, co mogło mieć przełożenie na moją grę w obronie - powiedział Curry.

Fenomenalna gra Curry'ego na niewiele się jednak zdała, ponieważ Knicks ostatecznie odnieśli zwycięstwo. Najważniejsze punkty w końcówce czwartej kwarty zdobywali Carmelo Anthony oraz J. R. Smith, którzy zdobyli odpowiednio 35 i 26 punktów.

Warto również podkreślić wyczyn Tysona Chandlera, który z tablic zebrał aż 28 piłek, z czego 13 w premierowej kwarcie. Środkowy Knicks miał także 16 punktów.

***

Bohaterem środy był również Monta Ellis, który w nieprawdopodobny sposób wygrał mecz dla Milwaukee Bucks. Kozły triumfowały na parkiecie Houston Rockets 110:107, a Ellis zdobył w sumie 27 punktów i miał 13 zbiórek.

Już drugie triple-double od czasu przerwy na Mecz Gwiazd zanotował Kevin Durant. Najlepszy snajper ligi zdobył 18 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst, a jego Oklahoma City Thunder rozbiła na własnym parkiecie New Orleans Hornets aż 119:74!

25 punktów przewagi mieli Dallas Mavericks w meczu przeciwko Memphis Grizzlies, a mimo tego nie zdołali odnieść zwycięstwa. Niedźwiadki wygrały trzecią kwartę 24:5 a cały mecz 84:80.

- To niesamowity. Nigdy nie widziałem, żebyśmy grali tak twardo i nieustępliwie - przyznał Mike Conley, rozgrywający Grizz.