Horror dla Katarzynek - relacja z meczu Energa Toruń - Matizol Lider Pruszków

Energa Toruń dopiero w ostatniej minucie rozstrzygnęła losy drugiego pojedynku z Matizol Liderem Pruszków. Mimo sporych trudności Katarzynki wygrały już drugi mecz i są o krok od ligowego półfinału.

Łukasz Łukaszewski

Gospodynie zdecydowanie lepiej rozpoczęły niedzielny pojedynek. Co prawda torunianki przegrywały po kilku akcjach 2:4, ale następnie wyszły na prowadzenie i przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. W końcówce kwarty po rzucie Martyny Koc przewaga torunianek pierwszy raz wyniosła 10 punktów. Odsłona zakończyła się jeszcze rzutem Moniki Krawiec i Katarzynki wygrywały aż 24:12.

Druga kwarta rozpoczęła się od kilku akcji kosz za kosz. Po indywidualnej akcji Nicole C Michael na tablicy wyników widniało już 32:17. Jednak wtedy Katarzynki stanęły. Pruszkowianki zdobyły natomiast aż 10 "oczek" z rzędu i po celnej "trójce" Agnieszki Kaczmarczyk miały jedynie 5 punktów straty do rywalek. Od tego momentu znów na parkiecie toczyła się wyrównana walka. Na przerwę obydwa zespoły udawały się przy stanie 38:33 dla Energi Toruń.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Co prawda Katarzynki znajdowały się na prowadzeniu, ale miały sporo problemów. Aż cztery zawodniczki gospodyń miały do przerwy po 3 faule, co przy wąskim składzie torunianek wydawało się trudnym orzechem do zgryzienia dla trenera Elmedina Omanicia. Koszykarki Matizol Lidera Pruszków zdołały po przerwie wyjść jeszcze na prowadzenie. W tym spotkaniu było bardzo mało łatwych punktów, nie brakowało natomiast prostych błędów.

W drugiej połowie ostatniej odsłony torunianki wróciły na prowadzenie, ale przyjezdne wciąż mogły wywieźć z Torunia bardzo cenne zwycięstwo. Dopiero po prawdziwej wojnie nerwów, pełnej rzutów osobistych, wygrana została w Toruniu. Dramaturgię pojedynku najlepiej oddaje to, że na kilkanaście sekund przed końcem czwartej kwarty trenerzy wzięli aż trzy przerwy z rzędu. Wynik ustaliła Paulina Misiek, która w czwartej kwarcie najbardziej wyróżniała się w toruńskiej ekipie. Ostateczny wynik to 70:64 dla gospodyń.

- Dobrze, że odrobiliśmy stratę, wróciliśmy do gry i wygraliśmy ten mecz - stwierdził na konferencji po spotkaniu Elmedin Omanić.

Następne spotkanie w tej rywalizacji zaplanowano za dwa tygodnie w Pruszkowie. Jeśli Energa Toruń pokona na wyjeździe pruszkowianki, to rywalizacja zostanie zakończona. W innym wypadku następnego dnia zostanie rozegrane kolejne spotkanie w Hali Znicz.

- Było blisko wygranej, ale niestety. Gramy do trzech zwycięstw. Nie poddajemy się i czekamy we własnej hali na rywala - powiedziała po meczu Anna Pietrzak.

Energa Toruń - Matizol Lider Pruszków 70:64 (24:12, 14:21, 8:16, 24:15)