Mistrzynie zrobiły pierwszy krok w kierunku półfinałów

W Krakowie wierzą w 23. mistrzostwo Polski i pierwszy mały kroczek w tym kierunku został zrobiony. Wisła Can Pack fazę play off rozpoczęła bowiem od efektownej wygranej nad KSSSE AZS PWSZ.

Krzysztof Kaczmarczyk

Krakowianki bardzo szybko przeszły do ofensywy, a w pierwszej kwarcie notując run 22:0 rozwiały jakiekolwiek wątpliwości w temacie emocji podczas tego pojedynku.

Na parkiecie od początku dominowała przede wszystkim Tina Charles, która po 10 minutach miała na swoim koncie już 16 punktów i 8 zbiórek. W całym meczu Amerykanka była najskuteczniejsza, notując 20 "oczek" i 11 zbiórek.

Była to pierwsza wygrana Wisły Can Pack Kraków pod wodzą Artura Golańskiego, który zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Jose Ignacio Hernandeza.

W szeregach Białej Gwiazdy nadal brakuje kontuzjowanej Cristiny Ouviny, z kolei gorzowski zespół po raz pierwszy radzić sobie musiał bez Sybil Dosty, z którą rozwiązano umowę.

Drugi mecz w tej parze odbędzie się we wtorek, a początek zaplanowano na godzinę 18:00.

Wynik:

Wisła Can Pack Kraków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 79:43 (30:9, 6:16, 23:10, 20:8)

Wisła Can Pack: Tina Charles 20 (11 zb), Katarzyna Krężel 13, Erin Phillips 11, Justyna Żurowska 9, Anke DeMondt 8, Dora Horti 5, Joanna Czarnecka 5, Daria Mieloszyńska-Zwolak 5, Paulina Pawlak 3, Katarzyna Suknarowska 0.

KSSSE AZS PWSZ: Chineze Nwagbo 13 (10 zb), Agnieszka Makowska 13, Claudia Trębicka 5, Agnieszka Skobel 4, Klaudia Czarnodolska 4, Magdalena Szajtauer 2, Katarzyna Jaworska 2, Katarzyna Dźwigalska 0, Aleksandra Drzewińska 0.

stan rywalizacji: 1:0 dla Wisły Can Pack Kraków, rywalizacja toczy się do trzech wygranych

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.