Polkowiczanki w półfinale - relacja z meczu Widzew Łódź - CCC Polkowice

Polkowiczanki w sobotę wywalczyły Puchar Polski, a we wtorek zmagały się na łódzkim parkiecie z miejscowym Widzewem. Choć gospodynie stawiały opór, CCC Polkowice zwyciężyły po raz trzeci.

Drużyna Ryszarda Andrzejczaka po dwóch porażkach poniesionych w Polkowicach na własnym parkiecie skazywana była na porażkę. Łodzianki potrafiły zapisać na swoje konto odpowiednio 30 i 46 punktów. CCC dzieliło i rządziło, tak samo miało być w Hali Parkowej w Łodzi.

CCC od razu zostawiło w tyle rywalki, Nneka Ogwumike zdobyła pierwsze punkty dla swojego zespołu, a jej śladem poszła Magdalena Leciejewska. Łodzianki po niemal minucie otrząsnęły się szybkiego początku przyjezdnych i zaczęły również punktować. Koszykarki Widzewa przejęły inicjatywę, dzięki Magdalenie Rzeźnik prowadziły nawet 18:13. Przyjezdne zdobyły dziewięć kolejnych punktów i tak zakończyły pierwszą kwartę.

Łodzianki pogubiły się, kilka minut po pięciopunktowym prowadzeniu, traciły do rywalek już dziesięć punktów. Trener miejscowych próbował rotować składem, ale tylko Anna Tondel nie miała problemów z celnością.

Po przerwie na parkiecie rządziły Walerija Musina i Agnieszka Majewska. Gospodynie próbowały jeszcze gonić wynik, ale polkowiczanki zdołały odskoczyć na 21 punktów. Czwarta kwarta cudów nie przyniosła, choć widać było, że Widzewiankom zależy na korzystniejszym wyniku, czego już i tak dokonały, zapisując na swoje konto więcej punktów niż w poprzednich spotkaniach. W ostatnich sekundach za trzy oczka trafiła Anna Kolasa i tak zakończył się mecz.

CCC Polkowice zostało pierwszym półfinalistą Ford Germaz Ekstraklasy. Drużyna w spokoju będzie mogła przygotowywać się do Final Eight Euroligi.

Widzew Łódź - CCC Polkowice 69:86 (18:22, 15:27, 19:24, 17:13)

Widzew: Aleksandra Pawlak 18, Magdalena Rzeźnik 17, Anna Tondel 14, Leona Jankowska 9, Małgorzata Chomicka 5, Anna Kolasa 3, Lidia Kopczyk 3, Aleksandra Dziwińska 0, Marta Hylewska 0, Katarzyna Bednarczyk 0, Agnieszka Modelska 0.

CCC: Nneka Ogwumike 18, Walerija Musina 18, Agnieszka Majewska 10, Sharnee Zoll 9, Belinda Snell 9, Laia Palau 6, Dorota Mistygacz 5, Magdalena Leciejewska 4, Magdalena Skorek 4, Dominika Owczarzak 3.

Stan rywalizacji: 3-0 dla zespołu z Polkowic