Kuriozalna druga kwarta dała sukces CCC

CCC Polkowice po raz drugi pokonało Energę Toruń (71:53) i jest o krok od awans do finału FGE. "Pomarańczowe" drugą kwartę wygrały aż 22:2!

Jacek Konsek

Na etapie półfinału Ford Germaz Ektraklasy takie sytuacje to absolutna rzadkość. Torunianki w drugiej kwarcie ani razu nie trafiły z gry (0/16!) i przegrały tę część 2:22! CCC rozpoczęło ten fragment od serii 15:0 i ustawiło mecz, który do końcowej syreny kontrolowało.

22 punkty i 14 zbiórek dla gospodyń wywalczyła Belinda Snell. Double-double zanotowała także Nneka Ogwumike, która do 12 punktów dołożyła 10 zbiórek.

Trzeci mecz rozegrany zostanie w Toruniu, w sobotę 6 kwietnia.

CCC Polkowice - Energa Toruń 71:53 (16:21, 22:2, 14:15, 19:15)

CCC: Belinda Snell 22, Walerija Musina 12, Magdalena Skorek 12, Nnemkadi Ogwumike 12, Magdalena Leciejewska 8, Sharnee Zoll 3, Agnieszka Majewska 2, Laia Palau 0, Karolina Puss 0.

Energa: Nicole Michael 12, Adrianne Ross 10, Martyna Koc 9, Paulina Misiek 8, Monika Krawiec 5, Brittany Spears 5, Emilia Tłumak 2, Weronika Idczak 2, Róża Ratajczak 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla CCC