II liga: MCKiS Jaworzno w II rundzie

W rozegranym we wtorek drugim meczu I rundy play-off II ligi koszykarzy MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno pokonali AZS AGH Alstom Kraków.

Stanisław Grabowski

Początek meczu to bardzo dobra gra MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno, którzy od pierwszych minut przejęli inicjatywę na boisku. Zawodnicy AZS-u AGH Alstom Kraków z czasem otrząsnęli się i zaczęli pościg. Jednak dobra zmiana Sławomir Klocek (do przerwy gracz ten miał już 12 punktów i 8 zbiórek) pozwoliła przyjezdnym utrzymać do przerwy prowadzenie 35:30.

W trzeciej kwarcie podopieczni Wojciecha Bychawskiego doszli na 42:44, ale w tym momencie przestali grać w koszykówkę. Przed ostatnią częścią gry deficyt wynosił 7 oczek, jednak tego dnia to ekipa z Jaworzna była lepiej dysponowana (55,3% za 2, 46,2% za 3, 80% za 1) i nie dała sobie wyrwać zwycięstwa.

Wygrana ta dała im awans do II rundy, w której czeka już na nich Tur Bielsk Podlaski. Wśród przegranych na słowa pochwały zasłużyli Przemysław Ostrowski, Łukasz Warmuz i Fabian Mróz (odpowiednio 18, 14 i 13 oczek). Dla zwycięzców oprócz wspomnianego wcześniej Klocka (17 punktów, 8 zbiórek) należy wyróżnić Tomasza Zycha (8 oczek, 5 zbiórek i 8 asyst).

Wynik:

GRUPA C

AZS AGH Alstom Kraków- MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno 65:76 (14:21, 16:14, 12:14, 23:27)
Stan: 2:0 dla MCKiS Jaworzno
Awans: MCKiS Jaworzno