Prokom wygrał pierwszy mecz w Polsce

Drużyna z Sopotu zdała pierwszy egzamin przed rozgrywkami PLK. Wygrała z AZS Koszalin 77:75. Jest to pierwszy mecz wygrany w Polsce. W sobotę Prokom zmierzy się z Czarnymi Słupsk, natomiast w niedzielę PBG Basket Poznań.

Po meczu Tomas Pacesas powiedział - Pierwszą połowę zagraliśmy słabo, na pewno poniżej naszych możliwości. W 3 i 4 kwarcie wyszliśmy bardziej skoncentrowani, zdołaliśmy odrobić 9 punktów straty i ostatecznie wygrać. AZS Koszalin ma bardzo wyrównany skład, praktycznie każdy może rzucać i trafiać za 3 punkty. Kiedy im wpada, są drużyną ciężką do obrony - tak było dzisiaj. Cieszę się ze zwycięstwa, koszykarze znowu pokazali charakter, choć mają prawo być zmęczeni przygotowaniami.