FGE: Biała Gwiazda ponownie w finale!

Wisła Can Pack Kraków po raz trzeci pokonała bydgoskie Artego, tym samym zapewniła sobie grę w wielkim finale Ford Germaz Ekstraklasy, gdzie będzie broniła tytułu mistrza Polski!

Krzysztof Kaczmarczyk

Gospodynie już w pierwszej kwarcie uzyskały sporą przewagę, której rywalki z Bydgoszczy nie były w stanie "złamać". Faworytki nie zawiodły, a od końcówki trzeciej kwarty w pełni przejęły kontrolę nad pojedynkiem, który wygrały ostatecznie różnicą aż 22 punktów.

W niedzielę aż pięć koszykarek broniącej tytułu Wisły zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe, co było kluczem do wygranej.

Po stronie Artego tradycyjnie już w tej serii najlepszym wynikiem punktowym mogła pochwalić się Agnieszka Szott-Hejmej, autorka 17 "oczek".

Dzięki tej wygranej Wisła Can Pack zameldowała się w finale Ford Germaz Ekstraklasy, gdzie po raz trzeci z rzędu zmierzy się z CCC Polkowice. W obu tych finałach zwycięsko wychodził team spod Wawelu.

Wynik:

Wisła Can Pack KrakówArtego Bydgoszcz 80:58 (19:9, 20:19, 23:15, 18:15)

Wisła Can Pack: Anke DeMondt 12, Paulina Pawlak 12, Dora Horti 12, Tina Charles 11, Justyna Żurowska 10, Katarzyna Krężel 9, Erin Phillips 6, Cristina Ouvina 4, Daria Mieloszyńska-Zwolak 3, Katarzyna Suknarowska 1, Joanna Czarnecka 0.

Artego: Agnieszka Szott-Hejmej 17, Julie McBride 13, Kristen Morris 12, Elżbieta Mowlik 7, Paulina Kuras 4, Olivia Tomiałowicz 3, Ewelina Gala 2, Justyna Jeziorna 0, Karina Szybała 0.

stan rywalizacji: 3:1 dla Wisły Can Pack Kraków, awans Wisły Can Pack do finałów FGE