FGE: McBride wzięła sprawy w swoje ręce

Julie McBride była wyraźnie podrażniona sobotnią porażką i w niedzielę niemal w pojedynkę wygrała z Katarzynkami doprowadzając do remisu w serii.

Krzysztof Kaczmarczyk

Julie McBride już po pierwszej kwarcie miała na swoim koncie 12 "oczek", a Artego prowadziło 25:13. Później gospodynie kontrolowały przebieg meczu do początku czwartej kwarty, kiedy to Katarzynki zanotowały serię 8:0.

Gospodynie ostatecznie zdołały odeprzeć atak torunianek, a amerykańska rozgrywająca zakończyła starcie z 23 punktami, 10 zbiórkami, 7 asystami i 8 przechwytami w statystykach.

W ekipie z Grodu Kopernika tym razem bardzo blado wypadły Weronika Idczak i Nicole C Michael, które brylowały na bydgoskim parkiecie w sobotę, prowadząc Energę do niespodziewanej wygranej.

Dodatkowo obie opuściły parkiet przedwcześnie z powodu przekroczenia limitu przewinień - podobnie, jak Adrianne Ross i Martyna Koc.

Torunianki w niedzielę popełniły aż 24 straty i 31 procent skuteczności w rzutach z gry. Przy takich wskaźnikach ciężko marzyć o sukcesie...