II liga: Śląsk i MOSiR Cieszyn górą

W piątek w Cieszynie rozpoczął się finałowy turniej o awans do II ligi koszykarzy. W meczu otwarcia rezerwy Śląska Wrocław pokonały Politechnikę Częstochowa.

Stanisław Grabowski

W inauguracyjnym pojedynku Śląsk II Wrocław dzięki bardzo dobrej drugiej kwarcie (27:10) pokonał AZS Politechnikę Częstochowa 85:77. Bohaterem spotkania był Tomasz Prostak, autor 32 punktów. 23 oczka, 6 zbiórek i 5 asyst dołożył Norbert Kulon, a o double-double otarł się Paweł Bochenkiewicz (12 punktów, 9 desek).

Losy wieczornego meczu praktycznie rozstrzygnęły się w pierwszych dziesięciu minutach, które to MOSiR Cieszyn wygrał z AZS-em AWG ggmedia.pl Kraków 23:9. Później gospodarz turnieju kontrował już przebieg boiskowych wydarzeń. Wśród miejscowych wyróżnili się: Tomasz Czajkowski (11 punktów, 15 zbiórek) i Adam Hajduk (26 oczek, 7 asyst). Goście byli w stanie na początku ostatniej ćwiartki zbliżyć się jedynie na 9 oczek (67:58), jednak wtedy najpierw za faule spadł Tomasz Bryzek (8 punktów, 8 zbiórek), a później Przemysław Biliński (18 oczek, 12 piłek zebranych z tablic) po popełnionym przewinieniu w akcji rzutowej otrzymał jeszcze faul techniczny i wynik wrócił do normy. W samej końcówce jeszcze rezerwowi krakowian zmniejszyli rozmiary porażki i ostatecznie MOSiR zwyciężył 83:74.

Wyniki:

KU AZS Politechnika Częstochowa - Śląsk II Wrocław 77:85 (26:18, 10:27, 22:24, 19:16)
MOSiR Cieszyn - AZS AWF ggmedia.pl Kraków 83:74 (23:9, 22:18, 20:21, 18:26)