Wlochy: Skuteczny Czyż, porażka zespołu Polaka

Aleksander Czyż miał osiem punktów i cztery zbiórki w czwartym meczu finału Lega Basket. Jego Acea Rzym przegrała jednak z Montepaschi Siena 71:81 i w finale przegrywa już 1:3.

Jacek Konsek

Był to najlepszy występ Aleksander Czyż w finałach. Polak trafił cztery z pięciu prób z gry, co dało mu osiem punktów. Czyż miał także cztery zbiórki, z czego aż trzy na atakowanej tablicy. Nasz rodak na parkiecie spędził osiem minut.

Rzymianie w poniedziałek długo nie dawali za wygraną i byli blisko faworyta ze Sieny. Jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania przegrywali tylko 68:69, lecz końcówkę przegrali aż 3:12.

16 punktów dla zwycięzców uzbierał Daniel Hackett, a oczko mniej zapisał na swoim koncie David Moss. Wśród pokonanych 17 punktów wywalczył Luigi Datome, a 16 miał Gani Lawal.

Mecz numer pięć w środę w Rzymie. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.

Montepaschi Siena - Acea Rzym 81:71 (20:19, 19:18, 21:22, 21:12)