ME U18: Pewna wygrana juniorów

Reprezentacja Polski koszykarzy do lat 18, pokonując Estonię, wygrała szósty mecz z rzędu podczas mistrzostw Europy dywizji B.

Stanisław Grabowski

Podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego w pojedynku grupy E pokonali Estonię 67:52. Wynik tego spotkania był sprawą drugorzędną, ponieważ nasi młodzi koszykarze mieli już zapewniony awans do półfinału z pierwszego miejsca. Jednak Polacy potraktowali tą potyczkę bardzo poważnie, o czym najlepiej świadczy wynik trzeciej kwarty 26:3. W czwartek więcej minut dostali dotychczasowi rezerwowi, a liderzy kadry mogli odpocząć. Swoją szansę wykorzystał Grzegorz Kulka, który rzucił 9 punktów dodając do tego 8 zbiórek.

W sobotnim meczu decydującym o awansie do dywizji A jak i finału turnieju w Strumicy nasi zawodnicy zmierzą się z Belgią.

Estonia - Polska 52:67 (13:17, 11:14, 3:26, 25:10)

Polska: Jeszke 12, Dzierżak 9, Kulka 9, Szymczak 9, Witliński 8, Żołnierewicz 8, Wadowski 4, Krawczyk 4, Stawiak 2, Olejniczak 2, Marek 0.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.