ME: Serbia-Litwa: Jest życie bez Teodosicia

Choć wydawało się, że bez Milosa Teodosicia Serbia nie jest w stanie grać skutecznej koszykówki, nic bardziej mylnego. Ekipa Dusana Ivkovicia pokonała w pierwszym meczu Litwę 63:56.

Michał Fałkowski

Choć najlepszym strzelcem Serbii był Nenad Krstić (20 punktów, dziewięć zbiórek), nie byłoby zwycięstwa ekipy z Bałkanów nad Litwą, gdyby nie fantastyczna postawa Nemanji Nedovicia. Jeszcze nieco ponad dwie godziny temu serbscy fani nie wyobrażali sobie gry reprezentacji Serbii bez Milosa Teodosicia, ale od dzisiaj to nie będzie już problemem.

22-letni playmaker, który niedawno związał się z Golden State Warriors, do przerwy miał na swoim koncie tylko dwa punkty, ale po zmianie stron rzucił aż 12 z 30 oczek całego zespołu. Zebrał ponadto pięć piłek oraz rozdał trzy asysty i to głównie dzięki jego grze zespół Dusana Ivkovicia nie stracił zimnej krwi, gdy Litwini raz po raz mierzyli celnie zza łuku.

Koszykarze Jonasa Kazlauskasa przegrywali już różnicą 12 oczek w pierwszej połowie (14:26), ale dzięki dwóm trójkom zaraz na początku trzeciej kwarty wyrównali stan gry (33:33). Kolejne dziewięć minut przegrali jednak 18-8 i choć zrywali się jeszcze dwukrotnie, Serbowie utrzymali bezpieczną przewagę.

Serbia - Litwa 63:56 (20:10, 13:17, 18:14, 12:15)

Serbia: Krstić 20, Nedović 14, Bjelica 13, Katić 6, Bogdanović 5, Andjusić 3, Marković 2, Gagić 0, Kalinić 0, Micić 0

Litwa: Kalnietis 17, Lavrinović 12, Kleiza 8, Seibutis 8, Maciulis 6, Lavrinović 2, Valanciunas 2, Delininkaitis 0, Javtokas 0, Motiejunas 0, Pocius 0

ME: Gr. B