Mistrzostwa Podkarpacia - dzień III: Jeziorowcy najlepszą drużyną turnieju

Gospodarze wygrali cały turniej, mimo że w niedzielę przegrali z MOSIR-em Krosno. W drużynie Leszka Marca nie zagrał Chaisson Allen.

Bartosz Półrolniczak

Rosa Radom - PTG Sokół Łańcut 99:91 (21:26, 18:17, 25:16, 23:28, d.12:4)

Rosa: Archibeque 27, Dłoniak 18, Łączyński 13, Majewski 13, Adams 9, Kardaś 8, Witka 7, Jeszke 2, Zalewski 2.

Sokół: Pieloch 31, Pacocha 24, Gawrzydek 11, Klima 11, Pisarczyk 6, Fortuna 5, Balawender 2, Jeger 1.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu nie zabrakło emocji. Wyżej notowana Rosa po słabej pierwszej połowie przegrywała z Sokołem 4 punktami. Świetnie w drużynie Dariusza Kaszowskiego prezentował się Damian Pieloch, który imponował skutecznością zza linii 6,75. Od trzeciej kwarty inicjatywę zaczęli przejmować radomianie, którzy niemal do końca spotkania mieli kilka punktów przewagi. Łańcucianie zdołali jednak po trójce Pielocha doprowadzić do dogrywki. Szansę na zapewnienie swojej drużynie wygranej miał jeszcze Jakub Dłoniak, ale jego rzut okazał się niecelny. Dodatkowe 5 minut to już dominacja podopiecznych Wojciecha Kamińskiego. Ostatecznie Rosa pokonała Sokoła 99:91, a najlepszym zawodnikiem po stronie radomian był znów Kirk Archibeque.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg - KKK MOSiR Krosno 70:79 (14:22, 27:20, 15:20, 14:17)

Stabill Jezioro: Simon 19, Fitzgerald 19, Nowakowski 11, Przybyszewski 8, Łukasiak 6, Krajniewski 3, Patoka 2, Marciniak 2.

MOSIR:Oczkowicz 26, Bogdanowicz 14, Wyka 10, Grochowski 8, Fraś 7, Salomonik 6, Pisarczyk 5, Adamczewski 3.

Gospodarze do meczu z MOSIR-em przystąpili bez Chaissona Allena, który w meczu z Rosą nabawił się drobnego urazu. Od początku spotkania prowadzili krośnianie. Świetne spotkanie rozegrał doświadczony Dariusz Oczkowicz, który był najlepszym zawodnikiem całego spotkania. Podopieczni Leszka Marca nie byli już tak skuteczni jak w poprzednich spotkaniach. Z dobrej strony pokazał się Marcin Nowakowski, który zagrał swój najlepszy mecz w barwach Stabill Jeziora. Kolejny raz z dobrej strony zaprezentował się Chase Simon, zdobywca 19 punktów. Ostatecznie grający na zapleczu ekstraklasy podopieczni Dusana Radovicia w pełni zasłużenie pokonali Stabill Jezioro 79:70. Niespodziewana porażka nie przeszkodziła jednak gospodarzom w wygraniu całego turnieju.

Końcowa kolejność XIII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego im. Kazimierza Wacławczyka w Tarnobrzegu:

1. Stabill Jezioro  2-1
2. MOSIR Krosno 2-1
3. Rosa Radom 2-1
4. Sokół Łańcut 0-3

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.