Emocji nie zabrakło - relacja z meczu Energa Toruń - AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Sobotnie spotkanie w Toruniu z pewnością nie zawiodło kibiców. Ostatecznie po bardzo zaciętym meczu lepsze okazały się koszykarki Energi Toruń, które nieznacznie pokonały KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Łukasz Łukaszewski

Początek meczu należał do drużyny gości. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. już w pierwszych sekundach spotkania, dzięki rzutowi Katarzyny Dźwigalskiej wyszedł na prowadzenie 3:0. Po kilku minutach gry gorzowianki miały aż 7 punktów więcej od gospodyń. Dopiero wtedy Energa Toruń zaczęła odrabiać straty. Torunianki większość punktów zdobywały ze strefy podkoszowej. Natomiast Akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego grały na świetnej skuteczności z dystansu oraz półdystansu. Dzięki temu goście wygrali pierwszą kwartę różnicą 6 "oczek".

W drugiej odsłonie torunianki były w stanie przez chwilę wyjść na prowadzenie. Jednak po kilku akcjach przewaga gości znów urosła do 6 punktów. Stało się tak po kolejnej celnej próbie w wykonaniu Taber Spani. Gospodynie długo nie mogły wstrzelić się w kosz rzucając z większej odległości. Dlatego też udawały się do szatni przegrywając 39:43.

- Zagraliśmy dobrze tylko przez 15 na 40 minut gry. Ale jest zwycięstwo i to się liczy - stwierdził tuż po meczu trener drużyny z Torunia.

Większa część tego okresu dobrej gry Katarzynek przypadała na trzecią kwartę. Wtedy to torunianki na dobre objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca pojedynku. Trudna do powstrzymania była Talia Adaiah Caldwell, która w całym spotkaniu rzuciła aż 21 punktów i miała 7 zbiórek. Pod koszem sporo pracy miała także Joanna Walich. Reprezentantka Polski zanotowała 8 punktów i aż 11 zbiórek. Największą przewagę koszykarki Energi Toruń miały właśnie w strefie podkoszowej.

Podczas ostatniej kwarty Katarzynki starały się bronić wypracowanej w poprzedniej odsłonie zaliczki. Jednak akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego cały czas liczyły się w walce o zwycięstwo. Na 70 sekund przed końcem spotkania przewaga gospodyń wynosiła zaledwie 4 punkty. Wtedy to z dobrej strony pokazała się Róża Ratajczak. Jej przechwyt i cztery "oczka" zdobyte w ostatniej minucie pozwoliły koszykarkom Energi Toruń na odniesienie kolejnego zwycięstwa. Ostatecznie po ostatniej syrenie na tablicy wyników widniało 74:66 dla Katarzynek.

- Tak naprawdę niuanse decydowały o naszej porażce. Talia Caldwell niemiłosiernie katowała nas pod koszem, szczególnie przy obecności młodych podkoszowych na boisku. Parę razy zaspaliśmy przy szybkim ataku rywali - analizował trener Dariusz Maciejewski.

Energa Toruń – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 74:66 (18:24, 21:19, 23:10, 12:13)