Beniaminek beniaminkowi nierówny - relacja z meczu Wilki Morskie Szczecin - MCKiS Jaworzno

Wilki Morskie Szczecin okazały się lepsze w pojedynku beniaminków. Podopieczni trenera Marka Żukowskiego, dość gładko rozprawili się z ekipą MCKiS Jaworzno, wygrywając 75:52.

Wiktor Wolski

Wilki Morskie rozpoczęły mecz zgodnie z przewidywaniami. Od pierwszej minuty kontrolowały jego przebieg. Wynik spotkania otworzył Paweł Kowalczuk, zdobywając premierowe punkty. Później było już tylko lepiej. Gospodarze szybko wypracowali sobie sporą przewagę i po chwili prowadzili 14:3. Szczególnie aktywni w tej części starcia byli: Marcin FliegerPiotr Pluta oraz młody Radosław Bojko. Podopieczni trenera Marka Żukowskiego zdecydowanie wygrali pierwszą kwartę 22:14.

W kolejnej odsłonie konfrontacji Wilków z MCKiS Jaworzno miejscowi kibice mogli odetchnąć z ulgą. Na parkiecie pojawił się doświadczony, wracający po kontuzji, Paweł Mróz. Kilka chwil po wejściu Mróz zdobył punkty i zanotował asystę. Gospodarze w kolejnym już spotkaniu popisali się festiwalem rzutów za trzy punkty. Skuteczni z dystansu byli Flieger, Bojko, Karol Nowacki oraz Maciej Majcherek. Taka gra szczecinian okazała się zabójcza dla gości, którzy w pewnym momencie przegrywali już 14 oczkami. Po pierwszej połowie lepszy był beniaminek ze Szczecina. Prowadził 43:31.

Obrót spraw z premierowych części starcia pozwolił trenerowi Żukowskiemu na rotacje składem. Rezerwowi nie obniżyli jakości gry z wyjątkiem krótkiego przestoju w ofensywie na początku trzeciej ćwiartki. Szkoleniowiec Wilków dał jednak szansę wszystkim swoim podopiecznym, a ci odpłacili tym, że każdy z nich zdobył przynajmniej dwa punkty. Jaworznianie nie zagrozili nawet przez chwilę przewadze wypracowanej w pierwszej połowie. Wilki prowadziły grę, zwiększały różnicę punktową i ewidentnie kontrolowały przebieg całego spotkania. Gospodarze w pełni zasłużyli na kolejne ligowe zwycięstwo i wygrali 75:52.

Najskuteczniejszym graczem Wilków w tym starciu został Radosław Bojko, który zanotował 14 punktów. W zespole z Jaworzna najlepszym zawodnikiem okazał się Marcin Wróbel, zdobywca 12 oczek oraz 10 zbiórek. Zwycięstwo szczecinian wywindowało tę ekipę na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

King Wilki Morskie Szczecin - MCKiS Jaworzno 75:52 (22:14, 21:17, 14:8, 18:13)

Wilki Morskie: Bojko 14, Flieger 10, Kowalczuk 10, Koziorowicz 7, Pluta 7, Trela 7, Majcherek 6, Nowacki 6, Adamkiewicz 2, Balcerek 2, Kuśmieruk 2, Mróz 2.

MCKiS: Wróbel 12, Kwiatkowski 10, Nowerski 8, Gospodarek 7, Śpica 5, Grochowski 2, Jędros 2, Przyborowski 2, Szłapka 2, Smyrdek 2.