Skuteczny finisz na wagę Final Four - relacja z meczu MKS MOS Konin - Basket ROW Rybnik

Basket ROW Rybnik pokonał na wyjeździe MKS MOS Konin 72:61 i awansował do Final Four Pucharu Polski koszykarek. Przyjezdne zakończyły mecz serią 19:2.

Jacek Konsek

Zgodnie z zapowiedzią mecz VII rundy Pucharu Polski nie był jednostronnym widowiskiem. Choć MKS MOS przegrał w BLK 21 z 22 meczów, przed własną publicznością stawił mocny opór wyżej notowanemu rywalowi ze Śląska.

Basket ROW dzięki świetnej skuteczności za trzy punkty prowadził w pierwszej połowie różnicą nawet 17 punktów - 36:19 i nic nie zapowiadało zmiany obrazu gry. Tymczasem gospodynie prowadzone przez świetnie dysponowaną Elżbieta Paździerska wzięły się do odrabiania strat.
Basket ROW awansował do Final Four Pucharu Polski Basket ROW awansował do Final Four Pucharu Polski
Trzecia kwarta padła łupem MKS MOS 23:9, a na początku ostatniej odsłony miejscowe prowadziły nawet 59:53! Podopieczne Kazimierza Mikołajca nie pozwoliły jednak wydrzeć sobie zwycięstwa i zakończyły mecz serią 19:2! Ważne dwie trójki w tym fragmencie trafiła Agata Nowacka, która wraz z Rebecca Harris okazały się najlepszymi strzelczyniami gości.

20 punktów dla pokonanych wywalczyła Paździerska, z kolei 13 dołożyła Katarzyna Motyl. Co ciekawe, w całym spotkaniu zanotowano aż 54 straty! Rybniczanki miały 19 asyst, przy zaledwie ośmiu ze strony MKS MOS.

W turnieju Final Four oprócz Basket ROW zagrają również King Wilki Morskie Szczecin, CCC Polkowice oraz Wisła Can Pack Kraków.

MKS MOS Konin - Basket ROW Rybnik 61:72 (12:21, 16:21, 23:9, 10:21)

MKS MOS: Paździerska 20, Motyl 13, Harris 10, Kaja 5, Płóciennik 4, Krzyżaniak 4, Horodeńska 3, Libertowska 2.

Basket ROW: Nowacka 15, Harris 15, Stelmach 12, Kuncewicz 10, Łabuz 5, Walker 5, Kułaga 4, Kędzia 3, Zielonka 3.