Pewne zwyciestwo torunian - relacja z meczu Polski Cukier SIDEn Toruń - AZS Politechnika Poznań

Polski Cukier jedynie do przerwy miał drobne problemy z drużyną poznańskich akademików. Twarde Pierniki pokonały AZS Politechnikę Poznań - to ich dwudzieste pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwsza kwarta sobotniego spotkania była dosyć wyrównana. Co prawda AZS Politechnika Big-Plus Poznań ani przez chwilę nie była na prowadzeniu, ale po trzech minutach gry na tablicy wyników był remis po 4. Następnie Polski Cukier SIDEn Toruń wypracował skromną zaliczkę. Po akcji 2+1 Jacka Jareckiego torunianie mieli o 6 punktów więcej.

Jednak podopieczni Waldemar Mendel pokazali się z bardzo ambitnej strony. Goście po raz kolejny doprowadzili do remisu, tym razem po 18. Taki wynik wyświetlił się na tablicy po tym jak pięć punktów z rzędu rzucił Adam Metelski. Jednak torunianie jeszcze w pierwszej kwarcie znów zaczęli grać lepiej i wygrali ten okres gry 24:18.

Druga odsłona była bardzo wyrównana. Twarde Pierniki pilnowały swojej przewagi i nie pozwalały rywalom na powrót do gry. Jednak goście cały czas czekali na okres słabszej gry faworyta, aby znów zmniejszyć straty. Obydwie drużyny udawały się do szatni przy stanie 44:36 dla gospodarzy.

- Jedyne o co mogę mieć pretensje w ataku to straty w prostych sytuacjach. To nie były straty wymuszone agresywną obroną przeciwnika- powiedział nam Grzegorz Sowiński.

Po przerwie Polski Cukier SIDEn Toruń kontrolował wynik spotkania. Trener Grzegorz Sowiński mógł swobodnie rotować swoim szerokim składem i dać szansę na parkiecie różnym zawodnikom. Akademikom z Poznania nie można było odmówić ambicji, ale w starciu z faworytem I ligi koszykówki nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Przewaga Twardych Pierników powoli rosła. Na sześć minut przed końcem torunianie mieli 22 punkty więcej od rywali. Ostatecznie Polski Cukier SIDEn Toruń pokonał we własnej hali AZS Politechnikę Big Plus Poznań 78:57.  -

Przegraliśmy znaczną ilością punktów, ale z przebiegu meczu mogliśmy przegrać mniej. Aż tak wielkiej różnicy między nami nie było - stwierdził po zakończeniu meczu Paweł Hybiak. Polski Cukier SIDEn Toruń - AZS Politechnika Big-Plus Poznań 78:57 (24:18, 20:18, 18:13, 16:8)

Polski Cukier: Jarecki 17, Stępień 11, Perka 11, Żytko 10, Śmigielski 9, Lisewski 8, Wojdyła 5, Bochno 5, Plebanek 2, Wilczek 0, Djuric 0. AZS:

Metelski 19, Stankiewicz 13, Hybiak 11, Szydłowski 6, Ulchurski 4, Sobkowiak 2, Baszak 2, Raczkowski 0, Rostalski 0, Wiciak 0, Pawełczyk 0, Rutkowski 0.