Piątka 26. kolejki Tauron Basket Ligi

Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie pięciu zawodników, którzy w naszej ocenie swoją postawą na parkiecie zasłużyli na miejsce w Piątce 26. kolejki Tauron Basket Ligi.

Krzysztof Szubarga (AZS Koszalin) [1] - 37 min, 17 pkt, 8 as, 3 zb

"Szubi" bardzo dobrze wkomponował się w grę AZS Koszalin

Akademicy wygrali czwarty mecz z rzędu i są coraz bliżej pozycji gwarantujących awans do ćwierćfinałów. W wygranym spotkaniu przeciwko Śląskowi Wrocław "Szubi" był liderem AZS, notując 17 punktów i osiem asyst. To jeden z najlepszych występów reprezentacyjnego playmakera w barwach AZS Koszalin.Jakub Dłoniak (Rosa Radom) [2] - 27 min, 14 pkt (4/6 za trzy)

Dłoniak utrzymuje rewelacyjną formę strzelecką

Najlepszy zawodnik marca nie zwalnia tempa również w kwietniu. Jakub Dłoniak w dziesiątym kolejnym spotkaniu zdobył co najmniej 10 oczek, a 13. meczu z rzędu trafił przynajmniej jedną trójkę. Stelmetowi, w którym grał dwa lata, zaaplikował 14 punktów, w tym cztery trójki. Adam Waczyński (Trefl Sopot) [5] - 31 min, 16 pkt, 5 as, 4 zb

"Waca" był liderem Trefla we Włocławku

Trefl Sopot po dwóch porażkach z rzędu w końcu odniósł zwycięstwo, inkasując niezwykle ważne dwa punkty na parkiecie Anwilu Włocławek. W kolektywnie grającym zespole gości wyróżnił się "Waca", który w 31 minut zapisał na swoim koncie 16 punktów, pięć asyst oraz cztery zbiórki.J.P. Prince (PGE Turów Zgorzelec) [7] - 31 min, 16 pkt, 5 zb, 3 as

Prince zanotował świetną drugą połowę w Słupsku

Po pierwszej połowie "Książę" miał 0/3 z gry, lecz po przerwie pokazał klasę. Trafił cztery trójki, dzięki którym wicemistrzowie Polski podnieśli się z 17-punktowego deficytu i ostatecznie ograli Czarnych 77:74. J.P. Prince ostatecznie zgromadził 16 punktów, pięć zbiórek i trzy asysty. Kirk Archibeque (Rosa Radom) [4] - 32 min, 17 pkt, 14 zb, 2 blk

Stelmet nie znalazł sposobu na Kirka Archibeque'a

Profesorski mecz amerykańskiego centra Rosy. W niedzielnym hicie radomianie pokonali Stelmet Zieloną Gorę 82:81, a Kirk Archibeque zanotował dziewiąte w tym sezonie double-double, notując 17 punktów i 14 zbiórek. Warto podkreślić, że center Rosy popisał się świetną skutecznością, wykorzystując siedem z 11 prób z gry.

Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl