EuroBasket o krok! - relacja z meczu Niemcy - Polska

Polacy po świetnym meczu pokonali Niemców 88:76 i są bardzo blisko awansu na mistrzostwa Europy! Biało-czerwoni zagrali najlepsze spotkanie w tych eliminacjach!

W tym artykule dowiesz się o:

Najlepszy mecz reprezentacji Polski od kilku lat - tak można śmiało podsumować środowe spotkanie biało-czerwonych w Bonn. Podopieczni Mike'a Taylora pokonali silnych Niemców i zrobili duży krok w kierunku awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Polacy grali mądrze, skutecznie, kolektywnie i co najważniejsze - nie popełniali tylu strat co w poprzednich potyczkach. Wygrali zasłużenie i są bardzo blisko gry o prymat na Starym Kontynencie. [ad=rectangle] Od samego początku na prowadzeniu byli biało-czerwoni, którzy rozpoczęli skutecznie w ofensywie. Aaron Cel oraz Adam Hrycaniuk imponowali skutecznością, dzięki czemu jeszcze przed końcem premierowej odsłony mieliśmy 11 oczek przewagi. W drugiej kwarcie Niemcy spisywali się już lepiej, ale w naszej reprezentacji niesamowite rzeczy wyczyniał Damian Kulig. Podkoszowy PGE Turowa wszystkie 16 punktów zdobył w pierwszej połowie, dzięki czemu prowadziliśmy nawet 36:24.

Moment dekoncentracji i słabsza końcówka spowodowała, że do przerwy Polacy mieli tylko dwa punkty przewagi. Co ciekawe, po pierwszych 20 minutach biało-czerwoni zanotowali ledwo dwie straty, co było niespotykane w poprzednich meczach.

Kapitalna okazała się trzecia kwarta, którą gracze Taylora otworzyli serią 12:0. Dwie trójki trafił Robert Skibniewski, a kiedy trzecią dołożył Adam Waczyński Polska prowadziła nawet 60:43!

17-punktowe prowadzenie było już niezagrożone do ostatniej syreny. Choć starał się jak mógł Dennis Schröder oraz grający najlepszy mecz w kadrze Daniel Theis (obaj po 20 punktów), podopieczni Emira Mutapcicia nie byli już w stanie odrobić straty. Gospodarze zbliżyli się tylko raz - 71:77, lecz doświadczenie Skibniewskiego i mądre, długie akcje Polaków w końcówce dały nam upragniony sukces.

W ostatnich, nerwowych, minutach naszym koszykarzom nie drżała ręka na linii rzutów wolnych, a kropkę nad "i" postawił Cel, trafiając trójkę na 46 sekund przed końcem gry.

Mateusz Ponitka z 19 punktami (4/6 za trzy) okazał się najlepszym strzelcem Polaków. Po 16 oczek dołożyli Cel  i Kulig, z kolei Hrycaniuk miał 15 oczek. Waczyński do 12 punktów dołożył aż siedem asyst, jedno kluczowe podanie mniej miał "Skiba". Polacy trafili aż 12 trójek i mieli tylko siedem strat, przy 17 Niemców. W wygranej nie przeszkodziła nam także wyraźnie przegrana walka na tablicach - 23:33.

W niedzielę Polacy podejmą w Koszalinie Luksemburg. Początek spotkania o godzinie 20.

Niemcy - Polska 76:88 (15:26, 26:17, 12:23, 23:22) Niemcy:

Theis 20, Schroder 20, Benzing 19, Kleber 6, Schaffartzik 5, Harris 4, Tadda 2, Staiger 0, Vargas 0, Zirbes 0, Seiferth 0.

Polska: Ponitka 19, Cel 16, Kulig 16, Hrycaniuk 15, Waczyński 12, Skibniewski 8, Zamojski 2, Łączyński 0, Gielo 0, Szewczyk 0.